Останні новини

Ціна на газ влітку: у Нацбанку "злякали" прогнозом

У порівнянні з минулим літом різниця буде більш. ніж відчутною.

Національний банк України прогнозує, що вартість природного газу цього літа вдвічі перевищить вартість газу влітку 2020 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на щоквартальний Інфляційний звіт НБУ за квітень 2021 року.

Читайте також: Чому ціна на газ не знижується

"Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Відтак. внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в ІІ кварталі", - йдеться в прогнозі.

Однак в НБУ вважають, що до кінця року ціна на газ встановиться на рівні відповідних показників 2020 року.

"За підсумками 2021 року ціна газу буде близькою до минулорічної завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року та посиленню конкуренції на внутрішньому ринку", - додали в документі.

Нагадаємо:

  • Чим ближче до літа, тим більше падає ціна на газ в Україні. Однак цього року немає впевненості, що зниження буде значним. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко прогнозує два базові сценарії для ціни на газ влітку.
  • 7 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), остаточно затвердила постанову, яка регулює умови річного контракту на поставку газу для населення. Річний контракт за замовчуванням отримають усі споживачі з 1 травня 2021 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05