Останні новини

"Ціна питання": чи правильно звільнили Коболєва і чи зможе він повернутися через суд

При цьому чекати прямого втручання західних партнерів України в справи Кабміну не варто.

Колишній голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв може через суд оскаржити своє звільнення, але з ним можуть і "домовитися".

Про це в ефірі Kyiv Live заявив фахівець з державної політики у паливно-енергетичному комплексі Геннадій Рябцев.

"Дуже дивне це було звільнення тому, що це пряме порушення статутних документів… Наглядова рада приймає рішення і готує подання загальним зборам акціонерів (тобто засіданню Кабінету міністрів) про звільнення і відповідно про призначення нового голови правління. Це пункт 90-й статуту компанії. Цього пункту дотримано не було, натомість Кабінет міністрів на загальних зборах акціонерів (в лапках звичайно) відсторонив наглядову раду від виконання повноважень, після цього звільнив голову правління, призначив нового і потім, відновив повноваження наглядової ради", - розповів Рябцев.

Однак, незважаючи на порушення процедури звільнення, експерт виключає пряме втручання західних партнерів України в діяльність уряду.

"Наскільки це правильно з правової точки зору, на мій погляд, вирішить суд. Скоріше за все, буде такий позов, тепер вже колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України". Але цілком можливо, що Андрія Володимировича переконають в тому, що такий позов подавати не варто. Але тут головне – ціна питання. Якою буде ціна цього питання, мені особисто не відомо",– підсумував Рябцев.

Нагадаємо:

  • Колишній голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, 29 квітня, коментуючи рішення уряду про своє звільнення, зазначив, що має намір "ще повоювати".
  • 28 квітня Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого Коболєва на посаді. Рішення про призначення уряд прийняв в той же день.
  • На думку Вітренка, звільнення Андрія Коболєва є логічним, так як викликано погіршенням фінансових результатів компанії.
  • 29 квітня з'явилася реакція послів країн "Великої сімки", які "натякнули" Україні, чого не слід робити.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05