Останні новини

Ціни в магазинах "не потішать": чого чекати українцям найближчим часом

При цьому в Кабміні намагаються "втихомирити ціни".

В Україні варто очікувати підвищення цін на продукти. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму та індексацією пенсій і зарплат, при тому, що останній рік економіка тільки падає.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на слова економіста Алли Дубровик-Рохової.

"Що чекати найближчим часом в цінниках на продуктових полицях магазинів... Я вже зустрічала перші прогнози стосовно того, що свинина в цьому році буде дорожча на 20-30% порівняно з минулорічним. Тваринники пояснюють це тим, що вже наприкінці лютого закупка на продукти тваринництва зросла на 20-30%. Річ у тим, що українці на початку цього року отримали підвищення прожиткового мінімуму, що потягло за собою невелику індексацію пенсій та заробітних плат, що зрештою потягнуло і ціни на продукти в наших магазинах. Економісти і фінансисти пояснюють, що будь-яке підняття заробітних плат повинно відбуватися тоді, коли росте економіка, коли зростає продуктивність праці, коли зростає валовий національний продукт", - розповіла Дубровик-Рохова.

При цьому вона підкреслила, що в Україні, за даними Мінекономіки, за останній рік зафіксовано падіння ВВП на 4,2%.

"Ми бачимо, що те невелике зростання заробтних плат по суті з'їлося інфляцією та здорожченням в магазинах. Останніх три тижня і прем'єр-мініст, і міністр економіки пояснюють, що тримають ситуацію під контролем і непрямими методами регулювання намагаються утихомирити ціни на окремі продукти, зокрема, на курячі яйця, які рекордно зросли в ціні", - зазначила експерт.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05