Останні новини

Цукрової кризи не буде: в уряді всіх заспокоїли та пообіцяли зниження цін

Для покращення ситуації цукор ввозитимуть з-за кордону.

Роздрібна ціна цукру в Україні зафіксувалась на рівні 24,5 гривень за кілограм в очікуванні імпорту. Після імпорту ціна для українців має знизитись.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

Читайте також: Скільки коштує "великодній кошик" у 2021 році

У міністерстві відзначили, що через несприятливі погодні умови, зокрема, посуху, в Україні було зібрано значно менше цукрових буряків - 8,6 млн тонн, що зумовило зниження обсягів виробництва цукру з 1,5 млн тонн у минулому маркетинговому році до 1,1 млн тонн у поточному. Оскільки у 2020/2021 маркетинговому році внутрішнє споживання цукру оцінюється у 1,2 млн тонн, та, враховуючи необхідність формування перехідних залишків цукру на кінець МР на рівні не менше як 250 тис тонн, прогнозований обсяг імпорту цукру складе 110 тис тонн.

"Станом на сьогодні роздрібна ціна зафіксувалася на рівні 24,5 грн за кілограм. Ми розуміємо необхідність у забезпеченні учасників виробничого процесу цукровою сировиною, насиченні внутрішнього ринку достатніми обсягами цукру та стабілізації цінової ситуації”, - заявив заступник Міністра економіки Тарас Висоцький.

З цією метою в березні Мінекономіки видало ліцензії на імпорт 120 тис тонн цукру-сирцю. Також зараз у відомстві розглядається питання щодо видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис тонн цукру-сирцю.

Крім того, у лютому-березні було завезено 40 тис тонн цукру за встановленою тарифною квотою із нульовою ставкою мита, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

"Собівартість цукру з ввезеної цукрової сировини, як зазначили учасники зустрічі, становить близько 20 грн за кілограм. Відповідно, після здійснення імпорту в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється і цукор стане доступнішим для українців”, - додав Висоцький.

За його словами, зараз у парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортного мита на ввезення білого цукру в Україну, що також сприятиме насиченню внутрішнього ринку цукром.

Нагадаємо:

  • 5 квітня Антимонопольний комітет розпочав справу проти групи компаній “Астарта” та ТОВ “Радехівський цукор”. Розслідування почали за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинного продажу білого цукру.
  • В Україні варто очікувати підвищення цін на продукти. Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму та індексацією пенсій і зарплат, при тому, що останній рік економіка тільки падає.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04