Останні новини

Декомунізувати "матір": стало відомо, коли візмуться за монумент "Батьківщини-мати"

Декомунізація "Батьківщини-матері" можлива і навіть вже є добровольці, які готові залучити інвесторів. До того ж, "добро" мають дати в одному з профільних міністерств, аби музей міг дозволити проводити такі зміни.

Про це в інтерв'ю ТСН розповів голова Інституту національної пам'яті Антон Дробович.

За його словами, є ініціативні групи, а до пандемії коронавірусу він сам мав зустріч з активістом, який є фахівцем з робіт на висоті. Тоді спеціаліст повідомив, що його компанія готова взятися за демонтаж та залучити меценатів, які б профінансували роботи, якщо потім поставлять табличку з інформацією, що вони доклали до цього рук.

"Кабінет міністрів має дати розпорядження (або має бути наказ Міністерства культури і інформаційної політики) на цю тему, відповідно тоді у Національного музею історії України у Другій світовій війні з’являться правові підстави розпочинати цю історію", - також заявив Дробович.

Розроблений після всього цього проект має пройти держекспертизу. Профінансувати ідею декомунізації символу Києва може або держава, або благодійники. Єдине, що це не питання найближчого майбутнього, поки в країні бушує коронавірус. 

"Потрібно виділити кошти. Це можливо і політично, і технічно", - запевнив голова ІНП.

Нагадаємо, за майже 300 мільйонів гривень за відреставрованим столичним зоопарком збудували багаторівневий паркінг. Нова споруда на 3 поверхи вміщає 418 місць. Це третій комунальний паркінг, який є у столиці. Вартість будівництва - 256 мільйона гривень. За словами депутата Київради Ігоря Мірошиченко, комунальний паркінг у Києві на 100 мільйонів гривень дорожчий, ніж подібні у Німеччині та Польщі. 


Вийти в ефір
29.11