Останні новини

День Незалежності 2020: 10 фактів про свято, яких ви не знали

24 серпня українці відзначають День Незалежності. Нашій державі уже 29 років і багато чого сталося за ці майже три десятиліття. Здається, уже все відомо про це свято. Але ще є білі плями.

Kyiv Live поділиться з вами 10 фактами про День Незалежності, що ви почуєте вперше.

  1. Знакове засідання українського парламенту почалося з хвилини мовчання на честь трьох загиблих в ніч на 21 серпня на мітингу проти путчу у Москві. Путч був виступом консерваторів СРСР, що мріяли про "сильну руку" та радянське суспільство без демократії.
  2. В'ячеслав Чорновіл під час засідання Ради запропонував внести до зали синьо-довтого стягу, а потім здійняти його над парламентом.
  3. Тоді за незалежність України проголосували навіть комуністична партія.
  4. 15 днів, а саме із 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і запроваджена Указом президента Леоніда Кучми нова валюта — гривня.
  5. 16 липня 1996 року вперше відзначили День Незалежності України - саме в цей день парламент прийняв Декларацію про державний суверенітет.
  6. 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Ради прийняли Акт проголошення незалежності України, що потім підтримали на всенародному референдумі.
  7. До слова, на референдумі цю ідею підтримали більше 80% голосуючих в усіх областях України. Виключеннями стали Севастополь(57%) та АР Крим(54%).
  8. Акт проголошення незалежності прийняли через три дні після придушення путчу, організатори якого хотіли повернути СРСР ледве у його "первозданній красі" без нововведень "перебудови".
  9. Першим президентом став Леонід Кравчук.
  10. Через 3 роки після проголошення незалежності на Хрещатику вперше пройшов військовий парад.

Нагадаємо, з нагоди Дня Незалежності України представники інозмених держав, посли інших країн в Україні привітали нашу державу з 29 річницею суверенітету.  Хто саме та що побажав українцям - читайте у нашому матеріалі.

Вийти в ефір