Останні новини

День рятувальника: їхня буденність рятує життя

Чи не щодня рятувальники, ризикуючи власним життям, рятують чужі. Кожна ліквідована пожежа чи аварія – це врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні цінності. В четвер, 17 вересня, Україна святкує День працівників цивільного захисту. Свято запровадили у 2008 році.

На честь свята Kyiv Live надає наймасштабніші катастрофи за 2020 рік, які сколихнули життя киян. Саме у таких ситуаціях відкривається героїзм та сила духу цих людей.

В ніч на 15 вересня під Києвом вибухнула труба газопроводу, який транспортує паливо у Європу. До ліквідації були долучені десятки рятувальників, які оперативно виконували свою роботу та відновлювали наслідки катастрофи. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mFifK5fzIco" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Зранку 21 червня у Дарницькому районі Києва стався потужний вибух газу в десятиповерховому житловому будинку на проспекті Григоренка, 41. У результаті загинули п’ятеро людей, а сотні залишились без житла. 

Для проведення рятувальних робіт залучено 466 чоловік та 67 одиниць техніки, а пошуки тривали не один день.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kYoQLgT0lew" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні тривала більше 10 діб, починаючи з 4 квітня. Весь цей час тривала боротьба рятувальників із вогнем. Понаднормово та майже без їжі бійці ДСНС знаходились у "пеклі". Вогонь поширився на території майже 100 га. Ситуація була на межі - вогонь підбирався до атомного коллайдеру, де поховані ядерні відходи після Чорнобильської катастрофи.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wsCQpAd0TCE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Допомагали київські рятувальники гасити масштабну пожежу і в Житомирській області, яка також трапилася у квітні 2020 року. До гасіння пожежі залучено 963 людей і 157 одиниць техніки, зокрема три літаки Ан-32П. На території п'яти сіл вогонь знищив 39 будівель. Вогонь захопив більше чотирьох тісяч гектар.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/X7kyaEToxGg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Крім того, майже щодня на території Київської області та Києва трапляються пожежі і загоряння. У деяких із них рятувальники витягують людей із самісінького пекла. 

Одним з останніх таких прикладів був порятунок трьох жінок у Деснянському районі Києва 17 вересня.

Під час гасіння пожежі вогнеборці врятували двох жінок, одна з яких мешканка квартири, де виникло займання. Одну жінку з ймовірним діагнозом отруєння чадним газом госпіталізували до токсикологічного відділення. Також евакуювали ще одну людину.


Вийти в ефір