Останні новини

День обіймів 2021: традиції свята та в чому користь “обнімашок”

Існує три дати святкування

Сьогодні, 21 січня, у світі відзначається незвичне свято - Міжнародний день обіймів. Обійми – символ близькості і любові. Тому присвячене обіймам свято знайшло буквально шалену підтримку і в світі, і в нашій країні.

Kyiv Live розповідає історію свята, традиції та чим корисні “обнімашки”.

обійми.jpg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Свята, традиції та чого не можна робити в День Омеляна Зимового 21 січня

Насправді, днів обіймів декілька

Це позитивне свято було засноване в 1986 році в США, а потім швидко поширилося на всі регіони світу. Кажуть, що вигадали це свято студенти. І відповідно до цього свята, обійняти по-дружньому в цей день можна навіть незнайому людину.

Важливо також зазначити, що є ще один День обіймів, що відзначається щорічно 4 грудня, він веде свою історію з 70-х років 20 століття. Але січневе більш відоме, а тому і відзначається більш широко.

Існує також третій день обіймів - японський. Його відзначають 9 серпня. Дата свята, дев'ятий день восьмого місяця, була обрана через каламбур: два склади в англіцизмі ハグ (хагу), яким позначають обійми, можуть також означати числа. Склад “ха” в перекладі з японської означає “вісім”, а “ку” — “дев'ять”.

Традиції

Оскільки офіційного статусу Міжнародного дня обіймів донині немає, його слід назвати скоріше масштабним флешмобом. Очікувати якихось формальних заходів у цей день не варто, проте на вулицях і особливо в навчальних закладах 21 січня можна помітити безліч людей, що обіймаються.

Однією з укорінених традицій свята виступає правило – обійматися можна з абсолютно незнайомими людьми, аби у них було відповідне бажання це зробити.

Останні роки активні учасники святкувань готуються до нього заздалегідь, домовляються про зустрічі у певний час у конкретному місці та готують тематичні плакати з написами “Обіймаю”, “Безкоштовні обійми” та англійською “Free Hugs”. Іноді на площах або в торгових центрах навіть збирається значна кількість шанувальників цього свята.

день обіймів.jpg

Фото з відкритих джерел

Проте цього року пандемія вносить свої корективи, а тому збиратися великими групами заборонено. Більше того, через коронавірус з незнайомцями краще не обійматись, а ліпше подарувати своє тепло в обіймах рідним та близьких.

Чим корисні обійми?

  • Обійми знижують нервозність
  • Допоможуть побороти страх
  • Виробляють "гормон любові"
  • Нейтралізують дію кортизолу (гормону стресу)
  • Розслаблюють м'язи
  • Обійми покращують самооцінку
  • Обійми — це інвестиція у стосунки

Нагадаємо: 

  • Числа оточують нас повсюди та часто люди звертають на них увагу, а особливо на певні "магічні" комбінації. Ось, як 21.01.2021 - 21 січня 2021 року, 21 сторіччя. Що ж насправді означає дата та що приховує "магія" чисел знає Kyiv Live.
  • Українські фотографки Таня і Женя Пастернак зняли кампейн колекції весна/літо для французького бренду прикрас Jacquemus. Сестри-близнята зараз працюють в Нью-Йорку.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
27.02