Останні новини

День Соборності 2021: як вітають та що бажають Україні політики й зірки

Усі бажають Україні об'єднатися знову

Сьогодні, 22 січня, відзначають День соборності України. В цей день 1919 року було підписано Акт злуки Української народної республіки (УНР) та Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР). До привітань з нагоди свята долучилися й українські політики.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: 22 січня 2014 року загинули перші герої Революції Гідності

Президент України Володимир Зеленський привітав українців дописом на своїх офіційних сторінках.

Він нагадав цитату з універсалу 102-річної давнини та зазначив, що вона викликає такі емоції як радість від великого об’єднання українців, гордість за предків, які здійснили мрію українців, та водночас жаль, через те, що тоді державні діячі не змогли зберегти самостійну Україну.

Окремо гарант Конституції сказав про біль, через те, що Крим та Донбас зараз відірвані від єдиної України.

“І це впевненість, що у майбутньому ми зможемо все подолати і разом станемо творцями нового акта злуки”, - додав президент.

З Днем соборності України привітав також глава уряду, прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“31 рік тому мільйони українців вкотре продемонстрували єдність та бажання жити в соборній, неподільній країні, утворивши безперервний "живий ланцюг" від Києва до Львова. І я переконаний, що ми перевершимо це досягнення, створивши "живий ланцюг" від Києва до Севастополя, від Львова до Донецька й Луганська. Цим ми ознаменуємо Другий День Соборності України, коли мільйони українців почують слова: “Однині воєдино зливаються роками одірвані одна від одної частини єдиної України…”, - написав він.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев написав у своєму Facebook:

"Об'єднатися для нас завжди було важче, ніж вступати у чвари, суперечки і внутрішні конфлікти. Тому в історії ми, як правило, об'єднувались укінці, а не на початку. Наслідком цього була прогнозована поразка. Дуже хочу, щоби сьогодні ми зробили з цього правильний висновок, перетворивши внутрішні протиріччя у нашу єдність", - та підкріпив допис тематичною листівкою.

гетманцев.PNG

Скріншот

П'ятий президент та очільник фракції Європейська Солідарність у Верховній Раді Петро Порошенко нагадав, що сьогодні не лише свято, а й річниця загибелі перших героїв Небесної сотні

"Ми — носії пам'яті. Ми були там і ми пам'ятаємо все. Заради пам’яті про наших Героїв ми не дамо жодного шансу розвернути країну назад у російське ярмо", - написав він.

порошенко.png

Джерело: Facebook

Київський міський голова Віталій Кличко привітав українців зі святом на щоденному прес-брифінгу.

"Я хочу привітати всіх українців з Днем Соборності! Саме в цей день, 102 роки тому, відбулася історична для України подія. Проголосили акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Це – день об’єднання нашого народу, день відродження української державності. Наша сила – в нашій єдності, в об’єднанні зусиль усіх українців заради перемоги. Перемоги у боротьбі за територіальну цілісність країни, за ефективні реформи. За право йти шляхом, який обрав український народ. І будувати успішну європейську Україну", - сказав він.

До привітань долучились і Перша леді Олена Зеленська, яка опублікувала тематичне фото в своєму Instagram-аккаунті.

зеленська.jpg

Скріншот

Також зі святом соборності в Instagram привітали українські співаки Оксана Білозір та співак-ректор Михайло Поплавський.

білозір.jpg

Скріншот

попласький.jpg

Скріншот

Українська співачка кримськотатарського походження закликала українців взяти участь у віртуальному ланцюзі єдності, адже коронавірус не є причиною, аби не відзначати свято.

Свій допис в Instagram вона доповнила фото у світлій сукні-вишиванці.

джамала.jpg

Скріншот

Новина оновлюється...

Нагадаємо: 

  • День Соборності України офіційно відзначається 22-го січня. Із нагоди цього свята у Києві відбудуться різні заходи, зокрема, меморіальні та мистецько-культурні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
17.04