Останні новини

Депутатка Львівської облради розповіла, чому уряд має присвоїти "Арені Львів" ім'я Бандери

Соломія Риботицька наголосила, що звернення з пропозицією надали через різноманітні історичні суперечки з політиками Польщі.

Депутати Львівської обласної ради від фракції "Європейська солідарність" звернулися до уряду з пропозицією присвоїти стадіону "Арена Львів" ім'я лідера ОУН-Б Степана Бандери. За словами депутатки Соломії Риботицької, такий крок було зроблено через історичні суперечки з політиками Польщі.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву Риботицької виданню Obozrevatel.

Читайте також: Посол Ізраїлю влаштував дипломатичний скандал через стадіон у Тернополі

Депутатка підкреслила, що ініціативу також підтримали члени інших фракцій. Зокрема, вона розповіла про причини, чому з пропозицією про присвоєння ім'я Бандери стадіону звернулися до Кабміну:

  • Заява високопосадовців Польщі про те, що "українці винні у вбивствах поляків" за часів Другої світової війни.
  • Критика з боку представників Польщі та Ізраїлю рішення про перейменування стадіону в Тернополі на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича.
  • Різне бачення дій відомих українських постатей.

"Нас до цього спонукало декілька речей. По-перше, 28 лютого під час вшанування трагедії в Гуті Пеняцькій польське представництво від імені президента зачитало звернення. У ньому було звинувачення українців у тому, що вони під час Другої світової війни замордували поляків. Хоча є пояснення науковців, що це не були українці, а були нацисти", - заявила Риботицька.

Вона наголосила, що жодна країна не має вказувати, чиїм іменем можна називати українські вулиці чи стадіони, а чиїм ні. 

"Водночас у Польщі вшановують, тих кого вважають за потрібне. Наприклад, є такий бандит Волиняка та інші. Їхніми іменами у Польщі названі вулиці. Їх дуже вшановують, бо це польські герої. Не може одна країна вказувати іншій, добрі ці герої чи погані", - підкреслила депутатка.

Окрім цього, політикиня заявила, що Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, Симон Петлюра боролися за незалежність України та стали символами цієї боротьби. Проте, за її словами, у відносинах з Польщею наразі немає точок дотику щодо історичних питань, адже влада країни не йде на діалог щодо Другої світової.

"Коли у Польщі прийшла до влади партія ПіС (Право і справедливість), то українська громадськість зауважила, що вони займаються популізмом на історичних темах, зокрема, які стосуються українців. Коли ми їдемо вшановувати замордованих українців під час Другої світової війни на території Польщі, то ми собі не дозволяємо висловлювати жодних звинувачень. Ми просто вшановуємо пам’ять і чесно їдемо назад", – підсумувала Риботицька.

Нагадаємо:

  • У Мюнхені невідомі облили пам'ятник Степана Бандери невідомою речовиною. З півдесятка червоних каністр залишили на могилі українського політика.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04