Останні новини

Держава не зобов'язана: експерт розповів, хто відповідальний за ремонт "ліфтів-вбивць" у Києві

У разі непередбачуваних обставин відповідальність буде покладена саме на власників будинку

В житлових будинках Києва працюють понад 23 тисячі ліфтів, з них понад 10 тисяч відпрацювали термін 25 років та є небезпечними. Вони терміново потребують ремонту та модернізації, бо старі підйомники з в будь-який момент можуть спричинити трагедію. 

Про це йдеться у прямому ефірі Kyiv Live.

Орієнтовна вартість реновації одного ліфта вантажопідйомністю 320 кілограмів на 9 поверхів складає 1 млн 300 тис. грн. Такий самий дротохід на 16 поверхів – обходиться вже у 1 млн 600 тис. грн. Тоді як ліфт до 500-ти кілограмів на 16 поверхів – 1 млн 850 тис. грн. 

КМДА зізнаються, грошей на відновлення підйомників немає. Щоб відремонтувати всі столичні ліфти, міській владі знадобиться понад 40 років.

5.png

Олег Голубенко, експерт з питань ЖКГ, в ефірі Kyiv Live розповів, що проблема в тому, що ліфти перебувають у приватній власності і у разі непередбачуваних обставин відповідальність буде покладена саме на власників будинку. 

"Всі 25 років, коли люди проживали та сплачували квартплату, мали відраховуватись кошти на майбутній ремонт ліфта. За цей час мали б зібрати необхідну кількість коштів та зробити це. Звичайно, цих грошей немає. Держава може надати допомоги, але вона не зобов'язана", - сказав Голубенко.

Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" розповів, як працює програма 95 на 5 (розмір внесків співвласників на капітальний ремонт складає 5%, а 95% фінансує місто). 

"Цього року 73 ліфти будуть модернізовані за цією програмою. Підйомників, які потребують модернізації чи заміни, у столиці близько 1200. Вони можуть увійти в цю програму", - зазначив Сергієнко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LBudWStI7Hw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, найчастіше поломки підйомників виникають у столиці через те, що частина з них вже давно відпрацювала свої належні "роки" і потребує заміни. Тому, користуючись ліфтами варто пам‘ятати основні правила. Kyiv Live зібрав список порад, як поводитись у ліфті, якщо виникли несправності.


Теги:
Вийти в ефір
24.01