Останні новини

Десь зажурився один татко: Кабмін дозволив підліткам змінювати своє ім'я по-батькові

Змінити своє ім'я по-батькові в документах тепер можна з 14 років

Уряд схвалив постанову, яка дозволяє українцям з 14 років змінювати своє по-батькові за заявою. Раніше таке можливо було лише за наявності довідки про виключення відомостей про батька. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на засідання Кабінету міністрів.

Читайте також: Кличко повчив Разумкова, як боротись із кнопкодавством: подробиці

Крім того, Кабмін дозволив подання заяви про повторну зміну по-батькові. 

Однак для 14-річних є умова - заяву приймуть лише з дозволом батьків чи піклувальників. Згоди одного з батьків буде достатньо, якщо другий помер, безвісти зник, визнаний недієздатним чи позбавлений батьківських прав. Якщо ж один з батьків проти зміни, то спір між ними вирішуватиме суд або орган опіки чи піклування.

Автори ініціативи вважають, що відсутність можливості змінювати по батькові обмежувала конституційні права українців. На їхню думку, оскільки закон дозволяє змінювати ім'я та прізвище, то необхідно передбачити можливість і зміни по-батькові. Зокрема, якщо людина з якихось причин хоче відмовитися від того, щоб батька згадували у документах.

Можливість зміни по-батькові з'явилась в українців тільки 1 січня 2021 року, проте тоді було передбачено мінімальний вік - 16 років.

Що передувало?

Усунути прогалину в законодавстві, яке не дозволяло змінити по-батькові, рекомендував Європейський суд з прав людини у справі "Гарнага проти України". У 2013 році суд встановив, що відсутність такого права є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наталя Гарнага 1968 року народження з Білої Церкви багато років жила з вітчимом, мамою та неповнорідним братом. Вона бажала тісніше пов'язати себе з родиною, взяти прізвище та по батькові вітчима. Жінка подала заву до РАКС про зміну прізвища та по батькові, але добилась тільки прізвища вітчима - Гарнага.

Проте по-батькові з "Володимирівна" на "Юріївна" змінити не змогла. Жінка вирішила не зупинятися та у 2007 році звернулась до Європейського суду.

Європейський суд визнав порушення 8 статті Конвенції та присудив 222 євро компенсації.

Нагадаємо:

  • Депутат Київської міської ради від ВО "Батьківщина" Володимир Слончак розповів, що під час засідання 23-го лютого було прийняте рішення щодо надання згоди по кредиту на придбання майже 50 вагонів метро. Вони курсуватимуть по "Сирецько-Печерській" лінії.
  • Швейцарська компанія-виробник залізничного транспорту Stadler розглядає можливості локалізації виробництва на Київському електровагоноремонтному заводі. В Укрзалізниці заявили, що прийматимуть рішення, виходячи з техніко-економічного обґрунтування.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
23.04