Останні новини

Диван, люстра та ваги: нардепи заявляють про аферу на київській митниці на півмільйона

В Україну намагалися ввести контрабандний товар, завдавши збитків бюджету на сотні тисяч гривень. Під час інспекції складів Київської митниці народні депутати Олександр Дубинський і Олександр Куницький виявили тонни товару по істотно заниженою вартістю.

Про це повідомив народний депутат Олександр Дубинський у YouTube-каналі.

"Замість заявлених у декларації підлогових і кухонних ваг у контейнерах виявилася велика партія ювелірних ваг, які коштують набагато дорожче. Таким чином, в Україні намагалися ввести контрабандний товар, завдавши збитків бюджету на сотні тисяч гривень, так як митна вартість цих виробів суттєво відрізняється від її фактичної ціни", - йдеться у повідомленні.

Так, кухонні ваги були заявлені в документах за ціною в $ 1 при ринковій вартості $ 8 за одиницю. Орієнтовно не заявлені ювелірних ваг було 23 550 штук або 4,5 тонн. Якщо перерахувати всі за ринковою вартістю в Україні (200 грн за штуку), то вийде 4 710 000 грн. Саме на таку суму виявлено незадекларовані товарів, а недобір митних платежів тільки на цій постачання склав близько півмільйона гривень.

Як повідомив керівник митниці Сергій Слічко, винні понесуть відповідальність в тому випадку, якщо перевірка виявить ознаки порушення - адміністративного чи кримінального. Крім того, під час того ж рейду, депутати разом з рядовими працівниками митниці зафіксували ще кілька порушень: італійський диван вартістю € 9 тис. Було заявлено в декларації за € 300-400, люстру вартістю € 427 задекларували всього за $ 15.

Нагадаємо, НАБУ викликало голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та трьох суддів. Зокрема, для участі в процесуальних діях на 9 та 12 жовтня. 


Вийти в ефір