Останні новини

Диво-гол: 45 років тому "Динамо" обіграло "Баварію" завдяки Олегу Блохіну

У середу, 9 вересня, виповнюється 45 років легендарному голу Олега Блохіна. Його гравець "Динамо" забив у першому матчі за Суперкубок Європи.

Про це нагадала пресслужба "Динамо".

9 вересня 1975 року біло-сині грали проти німецької "Баварії". Автором вирішального голу став підопічний Валерія Лобановського Олег Блохін. На 67-й хвилині матчу з рахунком 0-0, він прийняв м’яч на своїй половині поля, здійснив самостійний рейд до воріт суперника та, обігравши на шляху чотирьох захисників, точним ударом в дальній кут прошив воротаря мюнхенського клубу Зеппа Маєра.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ufGvab3J2kQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Вирішив результат поєдинку єдиний м'яч, забитий Олегом Блохіним - але який! Цей удар називали і диво-голом, і голом століття. А в кінці сезону він допоміг Блохіну випередити Беккенбауера в голосуванні за володаря «Золотого м'яча» від France Football. Прийнявши м'яч на своїй половині поля на 67-й хвилині, динамівський форвард здійснив самостійний рейд до воріт «Баварії», обігравши на шляху чотирьох захисників і воротаря суперників. Із точним ударом в дальній кут Майєр впоратися не зміг - 0:1!", - йдеться у повідомленні "Динамо".

У тому році саме "Динамо" стало володарем суперкубку Європи. А сам Блохін отримав нагороду найкращому футболісту Європи – "Золотий м’яч".

Нагадаємо, у кінці серпня національний онлайн-кінотеатр sweet.tv запустив проєкт “Hollywood українською”. Його мета - дати можливість українцям дивитися голлівудський контент українською мовою.