Останні новини

Дизельне авто проти електрокара: під КМДА пройшла акція "Стоп смог"

Біля КМДА проходить акція "Стоп СМОГ". Її організувала політична партія "Екологічна альтернатива". Мітингарі хочуть привернути увагу на якість повітря у столиці.

Про це повідомляє кореспондент Kyiv Live, яка побувала на акції. 

Лідер партії Єгор Фірсов разом із нашим кореспондентом провели експеримент: заміряли кількість викидів від дизельного авто та електрокару. Газоаналізатор показує вміст шкідливих речовин. В дизельній автівці пил перевищував норму у 7 разів, вуглекислий газ у 4,5 раза, а бензопірен у майже 8 разів. Зауважимо, що останній є надзвичайно шкідливим для здоров'я. Найбільш уразливі до нього літні люди та діти з хронічними захворюваннями. Крім того, бензопірен може призводити до розвитку захворювань у тому числі й раку. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UpAot_fQm78" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>ї

За словами Фірсова, дизель - одне з найнебезпечніших палив. На рік одна автівка на ньому може викидувати у повітря 200 кг шкідливих речовин. Загалом у Києві налічується близько 170 тисяч таких авто. 

А от від електрокара газоаналізатор не виявив жодного бруду. отже, такі автомобілі не забруднюють повітря. 

Нагадаємо, у ніч із 24 на 25 вересня буде змінено маршрути столичних тролейбусів №№ 27, 30, 31. Причина -  капітальний ремонт проспекту С. Бандери. Там виконуватимуться роботи по перевлаштуванню контактної мережі тролейбуса.


Вийти в ефір