Останні новини

"До мене підійшов чоловік і сказав, що я врятував йому життя", - актор Горянський

Актор Володимир Горянський розповів про гру в театрі й кіно та чому не боїться старості

Чи може український театр перейти у онлайн формат? Які ролі в кіно найбільше запам‘ятовує глядач? А також про життєві цінності, які варто плекати і розкривати в собі.

Про все це розповів в інтерв‘ю Kyiv Live актор театру і кіно Володимир Горянський.

горянский.jpg

Актор прийшов на програму Юлії Литвиненко "Люди великого міста".

Володимир Горянський розповів, що нещодавно перехворів на коронавірус і лежав у лікарні. І якщо актор переніс хворобу важко, але почувається добре, то його племінник не впорався із наслідками COVID.

"Я перехворів і нікому не бажаю такого, бо коли з цим не стикаєшся, то дається, що тебе обійде це. Раніше, коли питали, чи є хтось хворий серед знайомих – відповідали, що нема. А зараз кого не питаєш – всі перехворіли. Помер мій племінник, молода людина – не впорався з хворобою", - сказав Горянський.

Актор відзначив, що карантин боляче вдарив по представниках професії, але театр не зможе цілковито змінити формат - перейти в "мережу".

"Ризик втратити професію через локдаун є, оскільки театр - це масове дійство. І без глядача в театрі нема театру. Часто казали – перейдіть онлайн, але це інший вид мистецтва", - поділився Володимир Горянський. 

Горянский2.jpg

Горянський часто додає цікавих деталей до своєї ролі. Каже - найважче, коли глядач - дитина, скажімо, втілити героя в казці - досить непросто.

"Коли берешся до роботи – важливий сценарій, історія, яка там. Можна дуже добре грати свою роль, але коли нема історії, то якщо це діти – інтерес йде на 10-20 хвилині. Для дітей має бути все гарно – сценарій, акторська гра. Тим більше, діти бачать голлівудські картини – треба брати харизмою акторською, щоби бути цікавим.

Завжди шукаю в героях якийсь парадокс, тому навіть епізодичні ролі запам‘ятовуються. А іноді ролі 2 плану стають ролями 1 плану", - поділився актор.

Горянський часто втілює негативних персонажів, які виглядають напрочуд харизматичними. Актор каже - головне знайти глибину, показати неоднозначність героя.

"Починаю з того, що шукаю в поганому хороше. Негативний персонаж може бути щирішим і добрішим, аніж той, хто вдає з себе героя. Завжди кажу студентам, що текст не головне – а що за текстом? У ролі повинен бути професіоналізм, а не лише дівчинка чи хлопчик гарненький", - розповів актор.

Горянский3.jpg

Горянський розповів про виставу, яка йде вже 10 років "Він – моя сестра". У спектаклі втілив трансвестита. Розповів, що не чув негативних реакцій на свою роль. Навіть ті, хто спочатку упереджено ставились і хотіли піти – під кінець спектаклю розуміли глибину меседжів.

"Поверхневе сприйняття, що чоловік одягнув жіночий одяг, відходить на 10-15 хвилині. А далі з Анатолієм Хостікоєвим робимо вже з глядачем те, що нам треба, про що граємо виставу.  Не про трансвестита й поліцейського – граємо про людей, в яких є душа чи нема. А коли така яскрава форма – вибухова – на цьому все побудовано, щоби прийти до фіналу. Прийти до толерантності і зрозуміти, що людина вона глибше за те, що ми на себе надягаємо, за що ховаємось. Є люди відкриті, чесні, які можуть жертвувати заради іншої людини. Душа не має статі". - сказав Володимир Горянський. 

Також Володимир Горянський відповів на ряд запитань від психолога Артура Арона, які здатні розкрити людину так, щоби публіка буквально "закохалась".

Відповіді актора виглядають так:

 • Якби була можливість запросити когось на вечерю - то хто би це був?

Бард Булат Акуджава. Я його слухав і це був період, коли він вже доживав.

 • Чи практикували Ви розіграш телефоном?

Так, практикував.

 • Чи співаєте на самоті?

Буває, підвиваю.

 • Який Ваш ідеальний день?

Ідеальний день – вдома в родині, коли ніхто нікуди не поспішає, можна насолоджуватись.

 • Чого більше боїтесь – смерті чи старості?

Не боюсь ні смерті, ні старості. Може, років 10 ці комплекси були – зараз нема. Поряд зі мною людина (дружина Горянського – ред.), з якою не страшно ні смерть, ні старість.

 • Яким умінням хотіли би володіти?

Мабуть, лікувати людей. Був випадок, коли підійшов молодий чоловік на зібранні, сказав: "Спасибі велике, що ви мені врятували життя". Виявилось - поїхав у Францію, нічого не вийшло, все шкереберть, хотів покінчити життя самогубством. Десь-якось побачив мого героя у серіалі "День народження Буржуя". Ототожнював з цим героєм себе, це надихнуло жити далі.

 • Якби могли змінити те, як Вас виховали?

Переоцінку батьків не хочу робити – вони ті, які були. Я їм за все вдячний.

 • Найбільше досягнення?

Попереду.

 • Що в дружбі найцінніше?

Щирість.

 • Найдорожчі спогади?

З дитинства.

 • Важлива Вам думка людей з дитинства?

Ні. Я йшов у професію не для того, щоби мене визнавали, а тому що це мені було потрібно. Хотів життя зробити більш яскравим. І ті фантазії, які в мене були, міг втілити на сцені – бути королем. Чарівником. Грав із 3-4 класу.

 • Про маму

Мама віддала дітям все. Що могла, собі не залишила нічого.

 • Які таємниці хотіли би розгадати?

Треба жити так, щоби довіряти всесвіту – і він сам тобі всі таємниці відкриє. Таємниця ти сам для себе, а досягнення - коли ти сам відкриваєш себе. Останні роки почав розуміти, хто я, який я, навіщо прийшов у цей світ.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TE7dU2fAKwQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

 • Акторка Наталя Сумська розповіла, як змінились правила відвідування театру в карантин - глядачі мають приходити в масках і сідати через одного.
 • Актор і музикант Сергій Бабкін прилетів на лікування у Відень. Стало відомо, коли артисту зроблять операцію. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
06.03