"До мене підійшов чоловік і сказав, що я врятував йому життя", - актор Горянський
Актор Володимир Горянський розповів про гру в театрі й кіно та чому не боїться старості
Чи може український театр перейти у онлайн формат? Які ролі в кіно найбільше запам‘ятовує глядач? А також про життєві цінності, які варто плекати і розкривати в собі.
Про все це розповів в інтерв‘ю Kyiv Live актор театру і кіно Володимир Горянський.
Актор прийшов на програму Юлії Литвиненко "Люди великого міста".
Володимир Горянський розповів, що нещодавно перехворів на коронавірус і лежав у лікарні. І якщо актор переніс хворобу важко, але почувається добре, то його племінник не впорався із наслідками COVID.
"Я перехворів і нікому не бажаю такого, бо коли з цим не стикаєшся, то дається, що тебе обійде це. Раніше, коли питали, чи є хтось хворий серед знайомих – відповідали, що нема. А зараз кого не питаєш – всі перехворіли. Помер мій племінник, молода людина – не впорався з хворобою", - сказав Горянський.
Актор відзначив, що карантин боляче вдарив по представниках професії, але театр не зможе цілковито змінити формат - перейти в "мережу".
"Ризик втратити професію через локдаун є, оскільки театр - це масове дійство. І без глядача в театрі нема театру. Часто казали – перейдіть онлайн, але це інший вид мистецтва", - поділився Володимир Горянський.
Горянський часто додає цікавих деталей до своєї ролі. Каже - найважче, коли глядач - дитина, скажімо, втілити героя в казці - досить непросто.
"Коли берешся до роботи – важливий сценарій, історія, яка там. Можна дуже добре грати свою роль, але коли нема історії, то якщо це діти – інтерес йде на 10-20 хвилині. Для дітей має бути все гарно – сценарій, акторська гра. Тим більше, діти бачать голлівудські картини – треба брати харизмою акторською, щоби бути цікавим.
Завжди шукаю в героях якийсь парадокс, тому навіть епізодичні ролі запам‘ятовуються. А іноді ролі 2 плану стають ролями 1 плану", - поділився актор.
Горянський часто втілює негативних персонажів, які виглядають напрочуд харизматичними. Актор каже - головне знайти глибину, показати неоднозначність героя.
"Починаю з того, що шукаю в поганому хороше. Негативний персонаж може бути щирішим і добрішим, аніж той, хто вдає з себе героя. Завжди кажу студентам, що текст не головне – а що за текстом? У ролі повинен бути професіоналізм, а не лише дівчинка чи хлопчик гарненький", - розповів актор.
Горянський розповів про виставу, яка йде вже 10 років "Він – моя сестра". У спектаклі втілив трансвестита. Розповів, що не чув негативних реакцій на свою роль. Навіть ті, хто спочатку упереджено ставились і хотіли піти – під кінець спектаклю розуміли глибину меседжів.
"Поверхневе сприйняття, що чоловік одягнув жіночий одяг, відходить на 10-15 хвилині. А далі з Анатолієм Хостікоєвим робимо вже з глядачем те, що нам треба, про що граємо виставу. Не про трансвестита й поліцейського – граємо про людей, в яких є душа чи нема. А коли така яскрава форма – вибухова – на цьому все побудовано, щоби прийти до фіналу. Прийти до толерантності і зрозуміти, що людина вона глибше за те, що ми на себе надягаємо, за що ховаємось. Є люди відкриті, чесні, які можуть жертвувати заради іншої людини. Душа не має статі". - сказав Володимир Горянський.
Також Володимир Горянський відповів на ряд запитань від психолога Артура Арона, які здатні розкрити людину так, щоби публіка буквально "закохалась".
Відповіді актора виглядають так:
- Якби була можливість запросити когось на вечерю - то хто би це був?
Бард Булат Акуджава. Я його слухав і це був період, коли він вже доживав.
- Чи практикували Ви розіграш телефоном?
Так, практикував.
- Чи співаєте на самоті?
Буває, підвиваю.
- Який Ваш ідеальний день?
Ідеальний день – вдома в родині, коли ніхто нікуди не поспішає, можна насолоджуватись.
- Чого більше боїтесь – смерті чи старості?
Не боюсь ні смерті, ні старості. Може, років 10 ці комплекси були – зараз нема. Поряд зі мною людина (дружина Горянського – ред.), з якою не страшно ні смерть, ні старість.
- Яким умінням хотіли би володіти?
Мабуть, лікувати людей. Був випадок, коли підійшов молодий чоловік на зібранні, сказав: "Спасибі велике, що ви мені врятували життя". Виявилось - поїхав у Францію, нічого не вийшло, все шкереберть, хотів покінчити життя самогубством. Десь-якось побачив мого героя у серіалі "День народження Буржуя". Ототожнював з цим героєм себе, це надихнуло жити далі.
- Якби могли змінити те, як Вас виховали?
Переоцінку батьків не хочу робити – вони ті, які були. Я їм за все вдячний.
- Найбільше досягнення?
Попереду.
- Що в дружбі найцінніше?
Щирість.
- Найдорожчі спогади?
З дитинства.
- Важлива Вам думка людей з дитинства?
Ні. Я йшов у професію не для того, щоби мене визнавали, а тому що це мені було потрібно. Хотів життя зробити більш яскравим. І ті фантазії, які в мене були, міг втілити на сцені – бути королем. Чарівником. Грав із 3-4 класу.
- Про маму
Мама віддала дітям все. Що могла, собі не залишила нічого.
- Які таємниці хотіли би розгадати?
Треба жити так, щоби довіряти всесвіту – і він сам тобі всі таємниці відкриє. Таємниця ти сам для себе, а досягнення - коли ти сам відкриваєш себе. Останні роки почав розуміти, хто я, який я, навіщо прийшов у цей світ.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TE7dU2fAKwQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Нагадаємо:
- Акторка Наталя Сумська розповіла, як змінились правила відвідування театру в карантин - глядачі мають приходити в масках і сідати через одного.
- Актор і музикант Сергій Бабкін прилетів на лікування у Відень. Стало відомо, коли артисту зроблять операцію.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!