Останні новини

Дофамінова дієта: дієтолог назвала "підводні камені" модного психологічного прийому

Людина, відмовляючись від надмірної кількості шкідливої ​​їжі, отримує позитивний результат для фізичного і психологічного здоров'я.

Суть будь-якої дієти зводиться до одного — відмови від звичного, будь то обмеження в їжі або звички. Дофамінова дієта, яка набрала популярності на Заході,  — не виняток. Людина, відмовляючись від надмірної кількості шкідливої ​​їжі, отримує позитивний результат для фізичного і психологічного здоров'я.

Таку думку висловила в прямому ефірі телеканалу Kyiv Live дієтолог Світлана Фус.

"У нас можна що завгодно придумати, назвати це красивим словом, а суть залишається та ж. Як вважався цукор шкідливим харчовим продуктом від якого виникає залежність, так він і вважається. І назви це дофаміновою дієтою, або назви це просто відмовою від надмірної кількості цукру: від солодких вод, від кондитерських виробів, або хоча б їх зменшення в раціоні, це буде позитивно позначатися на здоров'я людини. Цукор — це легкий наркотик. Тому, якщо ми відмовляємося від наркотиків, від відеоігор, цукор коштує в одному з ними ряду", - зазначила дієтолог.

За її словами із залежністю від цукру точно так само складно боротися, як і з іншими залежностями. І важливо, щоб людина навчилася контролювати це на емоційному рівні. Назва та інтерпретація будь-якої дієти зводиться до однієї суті — відмови від продуктів, зокрема, які стимулюють у людини отримання задоволення.

"У харчуванні є дуже багато стимуляторів, від яких може залежати людський організм, звикання розвивається, тяга до цих продуктів. Одним з таких потужних штучних продуктів є цукор. Назви, які придумує людство, є маркетинговим ходом. Сьогодні — це дофамінова, завтра це буде ще якась дієта. Сьогодні треба щось робити з людством, тому що воно йде в різні залежності", - зазначила фахівець з харчування.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EIoWBKf4qQM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, дофамінова дієта заснована на загальноприйнятій методиці когнітивно-поведінкової терапії, відомої як "контроль стимулів". Її методику розробив психолог і венчурний інвестор Кемерон Сепах.

Суть її в тому, щоб свідомо не потурати своїм бажанням, відмовитися від дій, що стимулюють вироблення дофаміну — нейромедіатора, що відповідає за мотивацію і винагороду. Як передбачається, цей метод біохакінга дозволяє позбутися від стресу і компульсивної поведінки. При цьому Сепах не говорить, від чого саме потрібно відмовитися.Теги:
Вийти в ефір
18.05