Останні новини

Дональду Трампу оголосили імпічмент

Кількість голосів, зарахованих за імпічмент, достроково перевищила 218 голосів, достатніх для ухвалення рішення

13 січня Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент чинному президенту США Дональду Трампу через його роль у підбурюванні натовпу своїх прихильників до штурму Капітолію.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на CNN.

За оголошення імпічменту проголосували 222 демократи і 10 членів Республіканської партії. Проти виступив 201 республіканець.

Після затвердження резолюції щодо імпічменту Палатою представників відповідне рішення повинен затвердити і Сенат 2/3 голосів, тобто щонайменше 67 сенаторами. Більшість в цьому органі становлять республіканці – однопартійці Трампа.

"Ми знаємо, що президент США підбурював до цього повстання, до цього збройного повстання проти нашої країни. Він повинен піти. Він є явною і реальною небезпекою для нації, яку ми всі любимо", - заявила спікерка Палати представників Ненсі Пелосі.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл відмовився збирати сенат для розгляду імпічменту чинному президенту США Дональда Трампа. Про це повідомила газета Washington Post з посиланням на представників Макконнелла. Як пише видання, Макконнелл відмовився зібрати сенат, що знаходиться на канікулах до 19 січня. Нагадаємо, що датою інавгурації Байдена обрано 20 січня.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hSn3O6BtHwQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Дональд Трамп став першим президентом США, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі. Вперше Палата представників проголосувала за імпічмент Трампа в грудні 2019 року, звинувативши його у зловживанні владою та перешкоджанні Конгресу через скандал із тиском на українську владу. Очолюваний республіканцями Сенат у лютому 2020 року виправдав Трампа і він зберіг посаду. 

Нагадаємо:

Вийти в ефір
26.01