Останні новини

Допомога ФОПам: скільки грошей виділили та як подати заявку

На виплати можуть розраховувати не всі працівники та ФОПи.

У Мінсоцполітики підготували проєкт постанови уряду про порядок виплати ФОПам та найманим працівникам у “червоних” зонах карантинної допомоги у 8 тисяч гривень. Для цього 2,9 млрд гривень спецфонду держбюджету спрямують до Мінсоцполітики.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Федерації профспілок України.

Читайте також: ФОП не гарантує пенсію: на які виплати можуть розраховувати підприємці

Згідно з порядком, Пенсійний фонд надсилає Мінсоцполітики заявки на перерахування коштів для виплати допомоги застрахованим особам по мірі надходження списків від Мінцифри, але не рідше одного разу на тиждень.

Заявки слід подавати протягом 30 днів із дня запровадження на території додаткових заходів.

По 8 тисяч гривень держдопомоги отримають лише ті ФОПи та наймані працівники підприємств, основний вид економічної діяльності яких входить до Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи. Цей перелік має затвердити уряд.

Відповідно до проєкту постанови, заявки формуються та подаються через портал "Дія", у тому числі з використанням мобільного додатку.

У заяві вказуються :

  • прізвище, ім'я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта;
  • адреса реєстрації місця проживання заявника;
  • номер банківського рахунку заявника для виплати допомоги - за стандартом IBAN.

У порядку також визначені категорії, які не підпадають під дію програми.

Зокрема, це ті, чий основний вид діяльності не входить до переліку Кабміну. Також мають бути сплачені всі податки за останній квартал. Для найманих працівників встановлено, що середня зарплата не має перевищувати 30 тис. грн на місяць.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада підтримала законопроєкт президента, яким передбачається підтримка бізнесу в умовах локдауну. Вже на початку квітня люди зможуть подавати заявки на отримання виплат через “Дію”.
  • Держава виплатить по 8 тисяч гривень ФОПам та найманим працівникам тих бізнесів, які підпали під обмеження червоних зон. Інші виплати підприємцям мають забезпечити місцеві бюджети.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04