Останні новини

Допомога ФОПам: як будуть приймати заявки та на яку суму очікувати

Очікуються виплати від держави та місцевої влади.

Заявки на отримання допомоги від державидля ФОПів та правцівників, які постраждають через карантинні обмеження у червоних зонах, прийматимуть через застосунок “Дія”. Процедура залишиться такою ж, як була у грудні-січні.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка.

Читайте також: ПриватБанк ввів ліміт для карток бізнес-клієнтів

Він нагадав, що зараз "червоний" рівень епідемічної небезпеки оголошений у ряді областей та міст. А в останні тижні ВООЗ фіксує ріст захворювання - і, на жаль, смертності від Covid - у всьому світі.

“Тому не виключено, що в Україні кількість областей, які опиняться у червоній зоні, буде збільшуватися. Одночасно в Офісі президента розуміють, що в умовах карантину життєво важливою є підтримка малого бізнесу та найманих працівників підприємств, діяльність яких вимушено призупиняється", - написав Тимошенко.

За його словами, станом на зараз використовуватимуть такий механізм:

  • за рахунок коштів з державного бюджету виплачується 8 тисяч гривень,
  • за рахунок місцевого бюджету - додається ще сума, розмір якої має визначити орган місцевого самоврядування,
  • заявки, як і в грудні-січні, прийматимуться через Дія.

"Впевнений, що центральна влада свої зобов'язання виконає. Чекаємо на підтримку лідерів місцевих громад", - додав він.

Нагадаємо:

  • Держава виплатить по 8 тисяч гривень фізичним особам-підприємцям та працівникам підприємств, які постраждають через запровадження локдауна в “червоних” зонах. Але допомогати ФОПам закликають і місцеву владу.
  • Програма підтримки підприємців працюватиме в тих містах, які потрапили в “червону зону”. Раніше в Офісі президента зазначали, що розмір виплати становитиме не 8000 гривень, а буде еквівалентна середній зарплаті в регіоні, де веде свій бізнес підприємець.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04