Останні новини

Дорога з жовтої цегли до ПТУ? Чим загрожує нова освітня реформа МОН

Школи розділять по західному зразку

Українські школи поділять на три групи: початкову, середню та старшу ланки. За реформою, пробний період якої назначили на 3 роки, не в усіх містах відтепер можна буде довчитися до останнього дзвоника. Школярі муситимуть йти до ліцеїв - і конкурс до них для старшокласників буде серйозний.

Що це та з чим його їдять - розбиралися журналісти Kyiv Live.

Читайте також: Скільки українців та іноземців одружилися "за добу" у 2020

У міністерстві освіти оголосили нововведення - відтепер у деяких невеликих містах не буде старших класів. Це серйозно вплинуло на плани дітей та їхніх батьків, якім зовсім "не посміхається" можливість йти в ПТУ.

"Я планував іти навчатися в старші класи, але ми з мамою вирішуємо, чи йти після дев'ятого. Бо якщо я буду навчатися далі, то це ще два роки їздити і це буде дуже незручно", - розповів Назар із Бучі.

Усе - через нову освітню реформу, яка запрацює із вересня цього року. Її основна мета - розділити молодшу, середню і старшу школи.

"Ті школи, які залишаються ліцеями, діти з них автоматично перейдуть до старших класів. А ось ті діти, в школах яких їх закриють, муситимуть йти у ці чужі для себе школи, і я не впевнений, що для них будуть створені рівноправні умови. Звісно, до цих профільних класів буде конкурс, бо саме слово "ПТУ" у нас дискредитовано", - стверджує Володимир Співаковський, президент корпорації "Гранд".

На Київщині старші школи залишать у містах, населення яких перевищує 50 тисяч. 5-9 класи будуть у гімназіях, а 10-11 - у ліцеях.

Батьки школярів б'ють на сполох та вже обурюються майбутньою реформою. Тим часом кількість охочих навчатися після 9-го класу стрімко зросла, кажуть на освітніх курсах.

За час впровадження змін - 3 пілотні роки - створять спеціальну комісію, що запровадить нову програму для старших класів.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/P5qK6cgBzSQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: 

  • З понеділка, 25 січня, київські школярі повернуться за парти. Голова КМДА зазначив, що всі навчальні заклади готові прийняти дітей. Школи проінструктували, забезпечили дезінфікуючими засобами, а також ознайомили з новим санітарним регламентом. Разом з тим, садки теж повернуться до звичайного режиму роботи.
  • Діти у київських садочках будуть харчуватися повністю за кошт батьків. Рахуватимуться дні, коли дитина фактично перебувала в закладі. Це буде єдина стаття витрат для родин - усі інші сфери дошкільної освіти хочуть оплачувати з місцевого бюджету. З тими із директорів дитсадків, які продовжуватимуть практику збирання грошей "на штори", достроково розірвуть контракти.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
04.03