Останні новини

Дотягнути до наступного місяця, щоб дочекатися зарплатні: експерти пояснили, як планувати бюджет

Відкладати 5-10% доходу потрібно одразу як отримуємо зарплатню, а не від того, що залишиться після витрат

Міжнародному рейтингу фінансової грамотності Україна посідає останнє 30-те місце. 

А за статистикою кожен другий українець віддає за світло, воду та газ до двох тисяч гривень. Інші сплачують понад 5 тисяч гривень. Тобто вартість комунальних платежів вища за мінімальний прожитковий рівень.

Kyiv Live розповідає як планувати сімейних бюджет й навчитися відкладати кошти.

На думку економічного експерта Андрія Новака, економічна безграмотність українців має історичні корені:

"В радянські часи в основному люди жили від зарплати до зарплати. Тому й українці ще не стали фінансово грамотними. Навіть подивитись на декларації чиновників. Здавалось би еліта країни, а тримають свої активи в готівці."

Економісти не радять тримати заощадження в готівці, адже тоді вони знецінюються й піддаються інфляції. Фінансова грамотність тримається на трьох пунктах: вміння заробляти кошти, вміння їх заощаджувати та вміння інвестувати. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/I-0bTtNju7o" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Краще фокусуватися на питані як заробити більше, замість того, як заощадити. Крім того, відкладати 5-10% доходу потрібно одразу як отримуємо зарплатню, а не від того, що залишиться після витрат. 

Більше корисних порад у програмі "Добрий вечір" на телеканалі Kyiv Live:

Нагадаємо, життя в умовах локдауну та певні ситуації, які створює велике місто, провокують у киян стреси. Що найбільше сприяє стресам та як із ними боротись - розповіли експерти в ефірі програми "Добрий вечір" на Kyiv Live.

Вийти в ефір
15.01