Останні новини

Довгі переговори з МВФ: у Нацбанку розповіли, на що розраховують

Глава НБУ спрогнозував подальші відносини з Фондом.

Україна може орієнтуватися на два транші від Міжнародного валютного фонду. Однак про обсяги кредитів поки що не йдеться.

Про це розповів глава НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: У МВФ нагадали Україні про обіцянки

"Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші", – сказав Шевченко.

Також голова НБУ висловив сподівання, що з поверненням до звичайного режиму роботи Верховна Рада ухвалить усі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

"Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ – це передусім не про гроші, а про довіру до країни . Це потужний сигнал інвесторам", – додав очільник НБУ.

Водночас, глава НБУ наголосив, що його інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

Нагадаємо:

  • Україна максимально наблизилась до порозуміння з Міжнародним валютним фондом. Останнім часом перемовини з фондом просуваються досить оптимістично.
  • Згідно з даними НБУ, протягом 2014-2020 років Україна перерахувала МВФ 46,3 млн спеціальних прав запозичення (65,74 млн доларів) комісії за невибрані транші, передбачені програмами співпраці (Commitment fee). Сплата Commitment fee передбачена умовами кредитних програм з МВФ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04