Останні новини

Дружить з Прилєпіним: студентка Драгоманова просить про відрахування через антиукраїнські настрої своєї викладачки

Дівчина обурена позицією, яку транслює викладачка на парах

Студентка магістратури університету Драгоманова Марія Прошковська публічно попросила відрахувати її із вишу через бездіяльність адміністрації. Справа в тому, що вона обурена ігноруванням висловлювань її викладачки, що впевнено принижує українську мову.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост дівчини у Facebook.

Читайте також: Продовження скандального протистояння блогерки та офіцера

Декілька днів тому професорка університету імені Драгоманова Євгенія Більченко у своєму дописі в соцмережі назвала перехід усієї сфери обслуговування на українську мову "черговим набряклим лімфовузлом на тілі американської колонії". За таке висловлювання викладачка отримала хвилю хейту.

Снимок экрана (71).png


Згодом Більченко записала відеозвернення до президента Зеленського, який виклали на каналі Перший козацький. У ньому вона поскаржилася на тиск з боку адміністрації, що має намір її звільнити, порушення Конституції та погрози в мережі. Таким чином, професорка, за її словами, через свої політичні погляди може позбутися засобів до існування.

"Я – українка, я – двомовна, однаковою мірою російськомовна та україномовна. Я – громадянка України, яка відчуває себе "руською", має російську ідентичність", - обурилася Більченко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KftIAlxbi8k" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Проте вже 25 січня викладачка Драгоманова виклала пост для хейтерів, де запевнила, що після розмови із ректором вишу спокійна - на нього тиснуть і ніхто її звільняти за сказане не збирається.

Снимок экрана (72).png

Тим часом художниця Марія Прошковська, яка навчається на першому курсі магістратури факультету філософії та суспільствознавства, попросила відрахувати її з університету через бездіяльність вишу. Професорка культурології, мовляв, систематично висловлює свою антиукраїнську позицію.

Снимок экрана (70).png

"Професорка Більченко не поважає країну в якій живе, працює і заробляє, мову цієї краіни, вважає війну Росії проти України громадянською війною, демократично обрану владу - неонацистським режимом. Крім того вона публічно заявляє про дружбу з Захаром Прилєпіним (один з очільників тимчасово окупованих територій у Донецькій області - прим. ред.), виступає на телеканалах "ДНР", Клименка та російському телебаченні, де розповідає про те, як її тут пригнічують", - написала Прошковська.

Що особливо обурює киянку, так це те, що Більченко не просто висловлює свою приватну позицію, а й нав'язує її студентам. На її посаді, вважає студентка, дуже легко викладати особисті погляди, як істину в останній інстанції.

остатньо подивитись на YouTube її лекції, що є частиною учбової програми на теми, пов’язані в сучасністю. Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7 році війни закриває очі на подібні резонансні речі", - резюмувала заяву Прошковська.

Дівчина подала заяву 26 числа і виступає проти будь-яких публічних цькувань, адже жінка має право на приватну думку. Утім, така думка не має йти врозріз із Конституцією, а у ролі викладача Більченко має добирати слова, впевнена Прошковська.

заява.jpg

Фото Марії Прошковської

Журналісту Kyiv Live вдалося довідатися, що заяву в дівчини прийняли, хоча до приймальні ректорату не впустили. Попри те, що ситуацію, яка змусила її відрахуватися, колишня магістерка не афішувала, текст документу завірили без питань. Від адміністрації студентка не отримала жодного фідбеку, крім повідомлення заступниці кафедри з проханням зателефонувати.

"Стосовно посту - тільки що побачила лист від завкафедри, вона просить її набрати, але я не розумію навіщо", - повідомила нам Прошковська.

На резонанс цієї ситуації відповіла профспілка викладачів НПУ ім. Драгоманова. У заяві йдеться, що члени організації висловилися проти роботи Більченко в університеті та засудили її позицію.

"Незважаючи на гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет буде діяти у відповідності до чинного законодавства. Як повідомили представники громадських організацій, це питання заплановане до розгляду на засіданні профспілкового комітету, громадської організації Просвіта, на засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. За результатами обговорення та розгляду планується проведення слухання цього питання на засіданні Вченої ради університету".

Що відомо про Євгенію Більченко

В автобіографії, розміщеній на сайті Новая Литература, викладачка НПУ пише, що народилася 1980 року в Києві. З 1997 по 2001 рік навчалася в КНУКіМ за спеціальністю культуролога, викладача та теоретика історії культури. У 2006 році захистила дисертацію в університеті Драгоманова про релігійно-освітній проблематиці в Київській Русі.

У виші на сайті зазначено, що Більченко - докторка культорології та професорка.

У 2014 році вона написала вірш, присвячений загиблим на Майдані. Пише вірші російською мовою, позиціонує себе як поетка.

Снимок экрана (85).png

Уривок вірша

Пізніше, приблизно у 2018 році, Більченко відмовилася від твору, який активно поширювався соцмережами. У своєму дописі вона називала збройне протистояння на Донбасі "громадянською війною", запевняла, що була волонтеркою для Правого сектору і ніби на власні очі розчарувалася у революції Гідності.

Снимок экрана (89).png

"В Україні склалася установка на російського "агресора", хоча ніяких доказів присутності регулярної армії на Донбасі немає. Роздроблений і розтягнений на групи за інтересами, російсько-український та українсько-російський світ загального радянського дитинства звалився під дружне улюлюкання обивателів з Інтернету і мовчазне іронічне споглядання заморських хазяїв", - написала у своєму блозі Більченко.

У 2015 році викладачка отримала стипендію Верховної Ради України в рамках підтримки молодих талановитих науковців(2 тисячі гривень щомісячно).

У 2017 році вона дала інтерв'ю російській службі Радіо Свобода, у якій називає свою колонку для liga.net опозиційною, з критикою українській владі, "із закликами зупинити русофобію, нападки на російську мову і російськомовних людей, неадекватні навіть в умовах війни", і заявляє, що одіозну ауру навколо неї створили українські націоналісти. У цій же розмові зробила і наступні заяви.

"Мене пов’язують читацькі відносини із представниками „ЛНР“ і „ДНР“, де мене багато хто любить і поширює мої книги, за що в Україні можна сісти у в’язницю. Від них я отримала з луганського моргу список дітей, які загинули внаслідок українських обстрілів. На жаль, в Україні ці списки нікого не вражають. Коли я отримала ці списки, то перейшла на більш радикальну миротворчу позицію".

Тут же Більченко спростовує свої ж слова про те, що була частиною Правого сектора: за її словами, вона була волонтеркою організації та добровольцем у бригадах ЗСУ.

Захар Прилєпін, радник ексголови тимчасово окупованої території у Донецькій області Захарченка, дружбу з яким, за словами студентки Прошковської, викладачка не заперечує, заявив у 2018 році наступне:

"Я перевіряв на своїх бійців, які воюють з самого початку війни, ставлення до Більченко. Вони всі говорять: дуже добре, що вона прозріла".

Цього року жінка продовжила трансляцію своєї антиукраїнської позиції у соцмережах.

Снимок экрана (90).png

"Як психоаналітик, я пояснюю підрив здоров'я тим, що за п'ять років в цій тоталітарній країні я втратила все: сцену, мова, ідентичність, культуру, науку і свободу думки, можливість пересуватися і сили. Залишилося втратити роботу і життя, яке стало нестерпним. Старий Фрейд був не правий: у мене - все в порядку в любові, і ще доводиться відбиватися від любовних листів в личку. Але мені перебили на корені екзистенцію. З нею закінчилося тіло. Емігрувати до Праги, Гельсінкі, Берліна і Ізраїль я відмовилася. Так європейські практики припинилися, хоча мене забирали настійно".

Більченко навіть дала "поради" своїм російськомовним друзям, які вагаються у поглядах.

"Вас не помилують. Спочатку вони приходять за марксистами, потім - за росіянами".

Її внесли до бази Миротворець за антиукраїнську пропаганду та заперечення російської агресії.

Снимок экрана (86).png

Нагадаємо:

  • Українська блогерка, що у соцмережах відома під нікнеймом di.rubens, опублікувала ролик у мережі, який був знятий на Алеї Героїв Небесної сотні у Києві, де вона чітко демонструє свою симпатію до Росії. Тим самим вона викликала бурю незадоволення своїх співвітчизників.
  • Скандальний ролик у мережі Tik-Tok набрав понад 2,5 мільйонів переглядів. Після шквалу обурень та незадоволення користувачів в мережі, блогерка видалила відео та особистий акаунт у соцмережі Facebook.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05