Останні новини

Два тижні майже не гуляє та відмовляється від їжі: у київському зоопарку захворіла 46-річна горила Тоні

Ветеринари кажуть, що у Тоні кишкова непрохідність

У столичному зоопарку занедужав єдиний в Україні 46-річний самець горили на ім'я Тоні. Наразі тварина майже не гуляє вольєром, відмовляється від їжі та не грається.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на телеканал "Київ".

Читайте також: Київський горила Тоні отримав новорічний презент з Німеччини

тоні.jpg

Горила Тоні. Фото: Київський зоопарк

46-річний Тоні хворіє вже понад два тижні. Він не грається, відмовляється від їжі та майже не гуляє вольєром. Зі слів ветеринарів, такий вік для горили - глибока старість (вони живуть до 50-55 років). Попри це, здоров'я Тоні підтримують усіма можливими способами, горилі прописали спеціальне харчування, однак загострення, на жаль, трапляються.

"У горили Тоні кишкова непрохідність. Зараз ми консультуємося з українськими лікарями, і з зарубіжними, проводимо консиліуми з його лікування. І, напевно, будемо застосовувати загальну анестезію… У нас ця проблема вперше, але у горил в такому віці це буває — це зареєстровано і описано" — розповів ветеринар Віталій Кобилінський.тоні 3.jpg

Горила Тоні. Фото: Київський зоопарк

За словами працівників київського звіринцю, Тоні - дуже розумна тварина, схожа на людину. Він вміє кликати людей на допомогу, завжди радіє приходу відвідувачів або працівників, виглядає з вікна, чекаючи на когось та обов'язково ділиться їжею із працівниками, якщо вона в нього лишилась.

Горила Тоні потрапив до київського зоопарку з Німеччини за спеціальною програмою, коли йому було 25 років. Фахівці звіринця залишаються на зв’язку з кураторами Племінної книги по горилах та виконують усі рекомендації, аби зберегти життя та здоров’я Тоні.

"Одиночні примати — це завжди виклик для зоологічного парку. Адже якась частина особин завжди випадає з соціальної структури. Та в неволі можна облаштувати комфортне життя для них. В цьому напрямі ми й працюємо. Наразі ситуація доволі серйозна і ветеринари вимушені вдатися до анестезії знов. Ми розуміємо певні ризики, але це необхідно, аби мати шанси подовжити йогу життя і допомогти" — розповів директор зоопарку Кирило Тарантін.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/gpchCwWhGUE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03