Останні новини

Економічний рекорд: скільки грошей пішли в бюджет завдяки НАБУ та САП

Однак діяльності органів заважав Конституційний суд.

У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури склав 1,9 млрд гривень. Таку інформацію озвучив голова НАЗК Олександр Новіков.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: В уряді назвали дату початку прийому заявок на карантинні 8 тисяч

"2020 рік - це рік, рекордний за економічним ефектом від діяльності НАБУ і САП. Загалом він склав 1,9 млрд гривень. З них 1 млрд гривень - кошти, відшкодовані державним підприємствам", - сказав очільник НАЗК.

Також минулого року Вищий спеціалізований антикорупційний суд забезпечив надходження до державного бюджету 480 млн гривень у вигляді застав.

За словами Новікова, у 2020 році були створені нові механізми запобігання корупції. Зокрема, розпочалася антикорупційна експертиза проєктів нормативно-правових актів, що дозволяє уникнути корупційних ризиків ще на етапі їхнього ухвалення. Також цього року розпочали декларувати доходи понад 20 тис. осіб, які працюють з державною таємницею. Однак негативний вплив на показники реалізації антикорупційної політики спричинило втручання Конституційного Суду.

Нагадаємо:

  • Глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник розповів, що проти 250 детективів НАБУ та 40 прокурорів САП "повстала стара система". Таку заяву він зробив під час ІІІ Міжнародного кримінально-правового форуму.
  • Верховна Рада підтримала законопроєкт, який пропонує внести зміни до статті 85 Конституції щодо призначення або звільнення президентом директорів НАБУ або ДБР. За новими умовами після конкурсного відбору президентові потрібно буде обов'язкове схвалення від парламенту. "За" таке рішення проголосували 267 нардепів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05