Останні новини

Економія для бюджету: скільки Prozorro "врятувало" коштів на закупівлях

Ще 1,8 млрд грн вдалося заощадити через виправлення помилок в тендерній пропозиції.

Україна заощадила 2,9 млрд гривень за рік від запланованого бюджету завдяки зниженню порогу для обов’язкових закупівель у Prozorro.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Prozorro.

Читайте також: Найпопулярніші тендери Prozorro за 5 років роботи

"Новий Закон та обов’язок проводити конкурентні аукціони вже від 50 тис. грн суттєво скоротив простір для зловживань та переплат. Та що не менш важливо, ця новація відкрила ринок невеликих закупівель для малого та середнього бізнесу, який отримав можливість подаватися на недороговартісні торги. За рік у спрощених закупівлях взяли участь 44 тисячі учасників", - розповів генеральний директор ДП "Прозорро" Василь Задворний.

Новий закон передбачив і більш швидку альтернативу обов’язковим спрощеним закупівлям - електронний каталог Prozorro Market. На сьогодні в ньому понад тисячу постачальників продають близько 14 тис. товарів.

Серед інших позитивних результатів нового закону:

  • 1,8 млрд грн вдалося заощадити державі завдяки тому, що бізнес отримав право виправляти свої помилки в тендерній пропозиції;
  • замовники захистилися від ризику демпінгу в 3700 закупівлях очікуваною вартістю в 4 млрд грн;
  • 140 млн грн були повернені підприємцям, чия скарга на порушення своїх прав у закупівлях була задоволена Антимонопольним комітетом;
  • вдалося мінімізувати ризики "тендерного тролінгу" завдяки зміні тарифів на оскарження в АМКУ.

Нагадаємо:

  • "Укроборонпром" зекономив понад 900 млн грн з 1 січня 2020 р. Таких результатів вдалося досягти завдяки переходу підприємств концерну на закупівлі через систему Prozorro.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05