Явка та порушення
Явка станом на 12:00
Явка станом на 12:00
13,5 %
Порушення у Києві станом на 13:00
Порушення у Києві станом на 13:00
198

Останні новини

Експерт про те, скільки підприємців припинили бізнес внаслідок карантину

Жорсткий карантин через пандемію коронавірусу не пережили 30% українських ФОПів у сфері послуг. Інші ж підприємці зараз можуть не вижити через нововведення з обов’язковою фіскалізацією. Таку інформацію озвучив Сергій Доротич, голова Всеукраїнського громадського об'єднання “Союз захисту підприємництва”.

Про це він розповів в ефірі телеканалу Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hlBbYTpXCJg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“На сьогоднішній день тільки в сфері послуг 30% підприємців не відкрились після карантину. Вони просто вмерли назавжди”, - говорить експерт.

Більше того він зазначає, що новою перепоною для представників малого бізнесу є фіскалізація.

“Проблема мікропідприємництва є глобально. Вона стосується не тільки 1,5 мільйона суб’єктів підприємницької діяльності, так званих ФОПів, які працюють за спрощеною системою оподаткування, це стосується більше ніж 5,5 мільйонів українців. Тому що ФОПів з найманими працівниками, з членами родин це 5,5 мільйонів”, - говорить експерт.

Він пояснює, що не такий страшний сам касовий апарат, а проблема полягає у його фіскалізації. Люди без відповідної освіти мають щодня подавати звітність з касового апарату, навіть коли підприємець, наприклад, захворів. Якщо звітність буде відсутня, або будуть допущені помилки, то податківці накладають непомірні штрафи. 

Більше того, передбачений проектом касовий апарат коштує 7000 гривень. Відповідно до цього постачальники цих фіскальних апаратів зароблять на підприємцях 

“Звичайно великі бізнеси зароблять свої 10 мільярдів гривень. Дуже проста арифметика. 1 млн 100 тисяч ФОПів множите на 7000 гривень за кожний касовий апарат - ось вам і 10 мільярдів”.

Нагадаємо, 17 вересня, Верховна Рада 318 голосами підтримала проект закону №3550 “Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту». За ним заклади фізичної культури і спорту можуть брати в оренду державне та комунальне майно без проведення аукціону.

Вийти в ефір