Останні новини

"Ельдорадо" для Коломойського: як оточення олігарха заробило на державному вугіллі

Фірма-посередник заробила на перепродажі вугілля та не розрахувалась з шахтами.

Компанія “Укрвуглезбагачення груп”, яку нове керівництво державного підприємства “Центренерго” звинуватило в перепродажі вугілля з держшахт і боргах перед шахтарями, пов’язана з оточенням олігарха Ігоря Коломойського. На схемі з посередництвом фірма встигла привласнити з держави більше 300 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на розслідування Bihus.Info.

Читайте також: Антимонопольний комітет почав розслідувати стрімке підвищення цін на цукор

У середині березня в “Центренерго” заявили, що держшахти на початку 2021 року не відвантажували вугілля на підприємство за прямими договорами. Вугілля постачалося через ТОВ “Укрвуглезбагачення груп”, попри дію наказу Міністерства енергетики, що забороняє постачання вугілля через приватних посередників без передоплати. Тобто, приватна компанія не розрахувалася з шахтами за вугілля. 

Як йдеться в матеріалі, у січні-лютому “Укрвуглезабезпечення груп” продала “Центренерго” близько 400 тисяч тонн вугілля. Це вугілля компанія купувала у шахт в середньому за 1200 грн/тонна, а перепродавала “Центренерго” за середньою ціною 1640 грн/тонна. З урахуванням витрат на збагачення купленого вугілля, орієнтовний заробіток фірми лише за два місяці – 120 мільйонів грн.

Як розповіли в Міністерстві енергетики, компанія не заплатила шахтам за вугілля близько 250 мільйонів грн. Через це шахтарі в березні навіть приїжджали на мітинг у Київ. 

“З урахуванням цього боргу, “заробіток” “Укрвуглезабезпечення груп” міг сягнути 370 мільйонів гривень”, - розповідають журналісти.

Кому належить “Укрвуглезабезпечення”?

Компанія зареєстрована в салоні краси на околиці Києва. Відповідно до держреєстру, єдиною власницею фірми є 27-річна черкащанка Анастасія Єрмолович. Дівчина продає власні картини у соцмережах і раніше не займалася не лише вугільним, а й жодним іншим бізнесом. Цікаво, що батьки Анастасії давно працюють в структурах, тісно пов’язаних з бізнесом Ігоря Коломойського. 

бигус1.jpg

Джерело: Bihus.Info

Наприклад, матір Анастасії – Олена Єрмолович – керує компанією “Фабрика технічних паперів”, серед власників якої (через “Київську фабрику технічних паперів”) – прямі, хоч і непублічні, партнери Ігоря Коломойського: Олексій Буйніс та Євген Кричевський. Вони з Коломойським, Боголюбовим, Палицею-молодшим та Кіперманом-старшим є партнерами по заводу “Нафтохімік Прикарпаття” та “збройному” проєкту (компанія “Рокіт-М”).

бигус2.jpg

Джерело: Bihus.Info

Батько Анастасії – Сергій Єрмолович – раніше працював на вже згаданій “Київській фабриці технічних паперів” партнерів Коломойського, а нині значиться власником і керівником компанії “Кей Стоун”. Контактний номер цієї компанії в держреєстрі використовується ще низкою фірм з орбіти бізнесменів Кіперманів. 

Журналістам не вдалося отримати коментар від Анастасії Єрмолович – вона не відповіла на дзвінки і повідомлення. 

“Натомість батько Анастасії не здивувався питанню про Коломойського, уточнив у журналістів, чи має він це коментувати, і поклав слухавку.”, - пишуть розслідувачі.

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/4niFhtASdZk" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Поставки вугілля з державних шахт для “Центренерго” до останнього часу відбувались через приватну фірму, яка не розрахувалась з держшахтами за паливо. Тобто компанія не має боргів перед державними вугільними шахтами.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04