Останні новини

ФОПам на замітку: як можна підтвердити оплату послуг, товарів або оренди фізособі

Для цього необхзідно надати три документи.

Об’єктом оподаткування ФОПу є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між виручкою та документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю підприємця. Для цього варто знати, якими документами ФОП може підтвердити витрати з оплати товарів, робіт та послуг фізичній особі, наприклад продавцю, орендодавцю тощо.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Чому Податкова моніторить особисті рахунки ФОПів і хто "винен"

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між виручкою і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи-підприємця, йдеться у п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України. Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів.

При цьому підприємці зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Документами, які підтверджують понесені витрати, безпосередньо пов'язані з отриманим доходом, можуть бути платіжні доручення, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують акт оплати товарів, робіт, послуг.

Як підтвердити витрати?

ФОП як податковий агент при оплаті товарів, робіт, послуг (оренди та інше) у готівковій формі іншій фізичній особі-продавцю (виконавцю робіт, послуг), що не зареєстрована як самозайнята особа, може підтвердити понесені витрати:

  • договорами та актами закупки (виконаних робіт, наданих послуг), складеними на його ім'я та фізичної особи - продавця (виконавця робіт, послуг);
  • платіжними документами, що підтверджують факт утримання ПДФО (військового збору) та перерахування його до бюджету;
  • відомостями з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Наразі Міністерством фінансів за участю ДПС розроблений проект наказу, який має затвердити типову форму, за якою здійснюватиметься облік доходів і витрат фізичними особами-підприємцями, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та Порядок її ведення", 

До набрання чинності документу, фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, у тому числі новостворені, на підставі первинних документів можуть продовжувати/вести облік доходів і витрат у Книгах обліку доходів і витрат без реєстрації у контролюючому органі за місцем свого обліку.

Нагадаємо:

  • Податківець не може безпідставно прийти з перевіркою до підприємця. Посадові особи контролюючого органу мають право провести документальну виїзну перевірку лише за наявності підстав та певних документів.
  • Підприємці почали отримувати від податківців “профілактичні” листи. Їх мета - змусити бізнес вказувати справжній, а не мінімальний рівень зарплат. Таким чином податківці розраховують збирати більші податки.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04