Останні новини

ФОПи дочекалися: карантинні виплати вже надходять на рахунки українців

Всього заявок на виплати подали понад 300 тис. громадян.

Українські підприємці та наймані працівники вже почали отримувати карантинні виплати від держави в розмірі 8 тис. гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Читайте також: В уряді розповіли, чим ще планують допомогти ФОПам

"Ті ФОПи і працівники, які подали заявки в перші дні роботи програми, вже починають отримувати допомогу. Перші 200 млн гривень вже пішли на виплати і далі процес буде ритмічним. Хочу всіх заспокоїти, що при необхідності на програму будуть передбачені додаткові кошти, адже програма буде доступна впродовж 2021 року для всіх областей, які потрапляють до "червоної” зони", - зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Станом на 28 квітня заявки на виплати подали понад 300 тис. українців.

Крім державної допомоги, підприємці та наймані працівники можуть отримати додаткові виплати з місцевого бюджету регіону, в разі запровадження таких виплат за рішенням органів місцевого самоврядування.

У міністерстві назвали такий алгоритм дії:

  • окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно, достатньо реєстрації в додатку “Дія”;
  • Мінцифри у десятиденний строк формує та передає місцевим органам переліки застрахованих осіб;
  • місцеві органи влади, керуючись наданою інформацією, складають власні списки тих, хто отримає допомогу з місцевих бюджетів.

Нагадаємо:

  • Фізичні особи-підприємці та їхні наймані працівники, як постраждали через введення обмежень “червоної” зони карантину, можуть отримати 8 тисяч гривень протягом 10 днів після заповнення заявки. У Мінекономіки звернули увагу на те, що всі дані мають бути заповнені правильно.
  • На виплату одноразової карантинної допомоги для підприємців та їх найманих працівників Кабінет Міністрів спрямував 1,4 млрд гривень. Попередньо очікується, що послугою скористаються 175 тисяч громадян України.
  • ФОПи та їх наймані працівники, які постраждали через запровадження обмежень “червоної” карантинної зони, можуть отримати державну допомогу у 8 тисяч гривень лише одноразово у 2021 році.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05