Останні новини

Гарний улов: житель Київщини біля Одеси "спіймав" 500-річний артефакт

Житель Київської області Сергій Лола передав Національному музею історії України унікальну знахідку. Стародавню залізну сокиру, яку його син “упіймав” на риболовлі.

Про це повідомляє пресслужба музею.

За Словами чоловіка, сокиру знайшли в гирлі Дунаю, за декілька кілометрів нижче за течією від міста Кілії Одеської області. У рибалок закінчилась наживка, і один з них почав копирсатися лопатою у вологому грунті. Під лопатою щось скреготнуло - так і знайшли сокиру.

Один з рибалок привіз знахідку батькові у місто Тараща Київської області, а той передав її до музею.

“Сокира велика – довжина полотна сягає близько 35 см. Предмет має специфічну форму. Знахідка належить до типу сокир, що побутували на території Центральної та Східної Європи протягом другої половини ХІІІ — початку XVI століть. Важливим питанням є функціональне призначення сокири. За однією з версій, її могли використовувати в теслярстві”, - йдеться у повідомленні музею.

Джерело: НМІУ

Експонат ще досліджуватимуть, але не сумніваються в його історичній цінності. Працівники музею подякували Сергію Лолі за те, що він передав НМІУ унікальний артефакт.

Нагадаємо, Ще 30-40 років тому Київ мав зовсім інакший вигляд. Зокрема, на Поштовій площі розташовувався лише фунікулер, річковий вокзал та ходили трамваї. Архівну світлину опублікувала спільнота "Великий Київ" у Facebook.

Вийти в ефір
26.11