Останні новини

Google присвятив дудл Джанні Родарі: хто це та чим він відомий

Дудл від Google на п'ятницю, 23 жовтня, присвячений, видатному італійському дитячому письменнику Джанні Родарі. В Україні він добре відомий, адже його персонажі – Чипполіно та Джельсоміно – завоювали народну любов ще пів століття тому.

Про це повідомляє Kyiv Live.

У світі письменник та журналіст Джанні Родарі відомий як один із найвпливовіших дитячих авторів ХХ століття. Його історії перекладені понад 20 мовами. У 1970 році Родарі став першим і єдиним наразі італійцем, який отримав премію Ганса Крістіана Андерсена за письменницьку діяльність – чи не найвищу міжнародну відзнаку у галузі дитячої літератури.

У дудлі від Google 23 жовтня – ілюстрація до "Il romanzo di Cipollino" ("Казка про Чипполіно" 1951 року).

9.png

Дудл від Google до дня народження Джанні Родарі

Джанні Родарі народився у 1920-му в Оменьї, Італія в родині пекаря. Після смерті батька його та двох братів виховувала матір. Він цікавився музикою та літературою. Після закінчення семінарії почав викладати у сільській школі у віці 18 років. 

У 1939-му вступив до університету в Мілані.

Його не взяли у солдати під час Другої світової через стан здоров'я, а крутне фінансове положення стало причиною вступу до лав фашистської партії. Але втрата брата, який помер у концтаборі та смерті друзів через фашистів змусили Родарі змінити думку і він покинув цю партію, вступивши до італійської комуністичної партії. 

З 48-го почав писати для італійської газети компартії, згодом очолив журнал "Піонер" і почав випускати збірки дитячих оповідань. У 1951-му вийшла друком книга "Пригоди Чипполіно", а у 1959-му – "Джельсоміно у Країні брехунів".

Помер Джанні у 1980-му у Римі під час операції. Він був одружений та мав дочку.

image (1).jpg

Фото: wikimedia

Нагадаємо, 23 вересня Google випустив новий дудл до дня народження однієї з найуспішніших актрис Європи 70-х років ХХ століття Ромі Шнайдер. В цей день їй виповнилося б 82 роки.

Вийти в ефір
25.11