Останні новини

Горіховий й останній: що святять на Спаса 29 серпня

Останній, Горіховий або Полотняний Спас віряни східного обряду відзначають щороку 29 серпня. Цього дня до Константинополя принесли образ Христа на полотні, звідси й друга назва. Тому й святили наші предки полотна та ткацькі витвори.

Kyiv Live розповість, як відзначити останній Спас 2020 року та що нести у церкву святити.

Бесплатное стоковое фото с гайки, еда, закуски

Фото pexels

Горіховий Спас замикає двотижневий Успенський піст, тому стіл цього дня накритий багато. Наші предки вірили, що 29 серпня відлітають останні ластівки, а також починали сіяти озимі.

Раніше до церки несли полотна й прядиво, а нині - горіхи, мед, хліб та виноград. Вірили, що все посвячене цього дня має цілющі властивості.

На Спаса святять криниці: чистять від сміття, пьють воду з ключів, ходять навколо них колами, ніби завершуючи літо.

Головною стравою дня був пиріг із зерна цього урожаю. На стіл також ставили випічку з гирбів та горіхів. Господині пригощали усіх охочих, адже 29 серпня - це також розговіння після суворого посту. Тому на столі з'являлися м'ясні й рибні страви.

Нагадаємо, 26 серпня у Малайзії святкують День незалежності, в США – День жіночої рівноправності, а в Намібії – День героїв. також відзначають Всесвітній день собаки. Іменинники – Ірина, Іван, Костянтин, Микола, Олексій, Тихон, Василь, Максим, Євдокія, Ксенія та Яків.

Вийти в ефір