Останні новини

Готівка - сором для Києва: експерт висловився щодо міських маршруток

З вересня у столиці можна купити єдиний електронний квиток, що дозволить оплачувати проїзд у всіх видах міського транспорту. Очікується, що з часом це буде єдиний спосіб оплати. Експерт Дмитро Беспалов вважає, що введення квитка - рішення багатьох проблем громадського транспорту, які спричиняє готівка.

Про це експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов повідомив в ефірі телеканалу Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/erzZTUxEiKI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Більшість проблем з нашим громадським транспортом у містах - наслідок готівки. Ця система(електронний квиток - прим. ред.) має завдати ще один удар по готівці і, власне, покращити якість нашого громадського транспорту", - зазначив Беспалов.

Експерт зазначив, що, безперечно, виключно готівковий розрахунок досі підходить певним верствам населення і в Європі також існує ця альтернатива. Але там розплатитися паперовими грошима дорожче, ніж безконтактно.

"Я вам стовідсотково заявляю, що наші пенсіонери ,якщо їм вигідніше буде користатися безготівковим розрахунком, вони будуть ним користуватися".

Беспалов прокоментував і механізм функціонування е-квитка в маршрутках.

"До речі, це позор для Києва, що ми все ще розплачуємося готівкою в маршрутках. В сусідньому Житомирі, наприклад, можна заплатити карткою в маршрутці. Є наприклад, Bluetooth - пристрої, коли тобі приходить push-notification(повідомлення про зняття коштів - прим. ред.) і ти платиш зі свого електронного гаманця... Тобто технічно нема ніякої проблеми", - зазначає спеціаліст.

Проблема, за його словами, у тому, що 3 млн готівкових коштів з транспорту "пручаються" переходити у безконтакт.

Загальноміська система функціонування квитків з'явиться у 2021 році і до цього часу мають встановити більше терміналів для них.

До слова, у деяких європейських країнах готівкою у транспорті не платять. Так, у Німеччині є свій єдиний квиток, що дозволяє добу їздити безкоштовно у всіх видах трансопорту, принаймні, у межах Баварії. У Колумбії, наприклад,  у деяких маршрутках  можна розплачуватися готівкою, а для деяких треба мати спеціальні пропускні карточки.

Нагадаємо, 2 вересня Кабінет Міністрів на засіданні ухвалив рішення запустити експериментальний проєкт "Смарт-Дія". Зокрема, мова йде про впровадження кваліфікованого електронного підпису у мобільний додаток "Дія".

Вийти в ефір