Останні новини

Гучні сусіди: що робити та куди звертатися, якщо заважає ремонт чи музика

Гучні сусіди - явище знайоме ледь не кожному. Проте зазвичай "жертви" страждають мовчки, адже поліцію ніби не викличеш, а на контакт "хулігани" йдуть не завжди. Та чи є якісь важелі впливу?

Правозахисник Ярослав Грішин в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів, які юридичні дії можна застосувати до "джерел" галасу.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OjUKu7D6tt0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Є закон, що визначає загальний рівень шуму, який допустимий. В Києві планами благоустрою встановлений шум, що допустимий не більше 40 дБ вночі", - сказав експерт.

За словами Грішина, якщо сусіди не йдуть на контакк( а спершу завжди варто спробувати домовитись), то слід визвати службу захисту прав споживачів, що може зафіксувати рівень шуму у вас в квартирі та скласти відповідний протокол.

"Потім можна звернутися до суду з  повзовом забов'язати припинити ці незаконні дії, а також стягнення моральної шкоди. Зараз вже є судові експерти, до яких може звернутися адвокат без ухвали суду і отримати судову експертизу, якою може бути установлено, що через шум були психологічні негаразди й шкода (моральна - прим. ред.) може бути до 100 тис. грн.", - зазначає Грішин.

Вимір шуму споживслужбою та судова експертиза на встановлення моральної шкоди - це два різні дослідження, останню організовує ваш адвокат.

Грішин повідомив, що є вже три успішні прециденти правового рішення проблеми. Проте строки позитивних рішень можуть значитися роками.

Щодо участі поліції у поверненні спокою експерт зазначив:

"Поліція може провести роз'яснювальну роботу, скласти адмінпротокол, також вони можуть затримати особу за хуліганство". 

Але останнє можливо у разі, якщо особа агресивно себе веде. До того ж, справедливо згадати, що силою до квартири джерела шуму поліція може проникнути у виняткових випадках. Часом це так само важко, як і встановити причинення моральної шкоди.

Нагадаємо, з початку року Контактний центр 15-51 зареєстрував більше тисячі звернень щодо дератизації. Що робити, якщо помітили щура у будинку - читайте у нашому матеріалі.

Теги:
Вийти в ефір