Останні новини

“Голос” метро: як змінювалася озвучка оголошення, вплив спорту та чому доводиться перезаписувати станції

У разі перейменування станції метро, мають переозвучувати всю гілку заново

Протягом майже 30 років всі оголошення в київському метрополітені звучали знаменитим голосом Миколи Петренка. Він працював директором і художнім керівником в академічному театрі ляльок.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на сайт 44.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6F38mDFlnEY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Микола Петренко помер у червні 2016-го року, але його голос продовжував звучати ще два роки. Коли в 2018-му році виникла необхідність оновити оголошення, представники організації Агенти змін, використовуючи старі записи, спробували відтворити голос диктора за допомогою нейромережі.

Результат вийшов дещо спірним через певні проблеми, а метрополітен Києва не підтримав ідею, запросивши для цього іншу людину.

Оголошення англійською в київському метро

На оголошення в київському метрополітені двічі впливали спортивні заходи. Наприклад, перед Олімпіадою-80, крім української, оголошення станцій стали звучати російською мовою. З 1990-го року довгий час всі оголошення були тільки українською мовою, але перед Євро-2012 виникла необхідність озвучити метрополітен ще й англійською. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wqd2AEY3xgo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Англійські оголошення до Чемпіонату Європи озвучив Ентоні Нокс, викладач Печерської Міжнародної школи. Наразі в київському метро англійською дублюються оголошення всіх станцій.

Чому доводиться перезаписувати всі станції 

У 2018-му році перейменували станцію Петрівка на синій лінії метро. Після цього, в метрополітені вирішили повністю переозвучити всю лінію.

Голос однієї і тієї ж людини протягом життя змінюється, тому ще за часів роботи Миколи Петренка, у разі перейменування однієї з існуючих або відкриття нової станції, він переозвучував всю гілку заново. Відбувається так і зараз.

Нагадаємо, 17 січня о 3:31 до центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшло повідомлення про те, що у парку Нивки, в озері знаходиться людина.

Теги:
Вийти в ефір
16.05