Останні новини

Голова НСЖУ Томіленко розповів, що думає про санкції проти телеканалів в ефірі Kyiv Live

Томіленко запевняє, що влада повинна надати усі докази щодо введених санкцій

9 лютого у студії денного ефіру телеканалу Kyiv Live був Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко та висловив свою думку щодо санкцій, введених проти Тараса Козака та його медіа-спільнот. Він вважає, що президент виконав функції Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та спецслужб.

Про це повідомляє Kyiv Live.

томіленко.jpg

Сергій Томіленко. Фото: Українська правда

Чому журналісти повинні відповідати за діяльність нардепів?

“Ця ситуація надзвичайна. В Україні такого не було ніколи. Дискусії, що тривають в експертному, журналістському середовищі, зводяться до того, що держава і президент України, який відповідальний за національну безпеку, має мандат приймати екстра-рішення, які виходять з захисту національної безпеки та захисту інформаційного простору. Зараз ми можемо говорити про те, що влада використала важель захисту України в ситуації гібридних загроз, оскільки Україна є жертвою збройної агресії, відповідно, тут вже обговорювати питання свободи слова - проблематично. Надалі ми маємо отримати від влади усі доведені підстави, які заводять під ці санкції. Тоді для усього світу буде зрозуміло, що медіа-підтримка країни-агресора неможлива. По суті, президент виконав функції Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та спецслужб”,- прокоментував Сергій Томіленко.

Він додав, що для міжнародних організацій зрозуміло, що Україна захищається від агресії, проте від влади у найближчі дні повинно надаватися якомога більше доказів та обґрунтування, щоб показати, що це свідомий захист українського інформпростору.

Чому на працівників закритих каналів обвалилася хвиля “хейту”?

“Коли хтось із середовища радикально налаштованих громадян починає робити заклики - це лише сіє ворожнечу. Вона шириться проти всіх журналістів, бо коли люди на емоціях - ніхто не розбирається”,- зазначив Томіленко. 

Також він додає, що загалом за 2020-й рік було зафіксовано 77 інцидентів використання сили до журналістів, до понад сотні працівників медіа була застосована сила. Каже, що це неприпустимий рівень агресії. У Європейських країнах - не більше десятка-двох нападів у рік. 

“Лише 10% тих заяв, з якими звертаються журналісти про фізичну агресію, доходять до суду. Але й в суді ті 10% розпадаються та не доходять до вироків. А вироки - смішні та дріб’язкові (штраф 510 гривень). 

Новий проєкт закону про медіа важливий тому, що у громадян буде інформація, що їх штрафуватимуть на великі суми. З іншого боку, важливо, що йде сигнал у суспільство. Це певний профілактичний імпульс до громадян, щоб вони не кидалися з кулаками. Але журналісти будуть у безпеці лише тоді, коли в Україні буде невідворотність покарання від перешкоджання”,- повідомив Томіленко.

<iframe width="683" height="384" src="https://www.youtube.com/embed/fa0xchiAlYE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03