Останні новини

Гостинний двір буде у власності громади? Київрада проголосувала за передачу пам‘ятки

Київрада ухвалила звернення до Уряду щодо передачі об‘єкту в комунальну власність

Столичну пам‘ятку архітектури - Гостинний двір передадуть у власність громади столиці. Таке рішення ухвалили депутати Київради на засіданні 11 лютого 2021. Тепер вони подають звернення до Уряду щодо передачі об‘єкту в комунальну власність.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на коментар київського міського голови Віталія Кличка.

Гостинний двір

Рішення про передачу пам‘ятки громаді міста підтримали 104 із 120 депутатів Київради, а Кличко наголосив, що вже не один рік Київрада з громадою столиці відстоює повернення місту цієї пам‘ятки архітектури.

До слова, поки навколо Гостинного двору точаться суперечки - приміщення руйнується. Кличко каже, що вже давно могли би стати до відновлення будівлі в комплексі реконструкції Контрактової площі та реалізації концепції Пішохідного Подолу.

"Уряд повинен передати Гостинний двір громаді Києва. Так ми врятуємо пам‘ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці", - сказав Кличко.

Читайте такожНеочікувані опади у будівлі КМДА: у Київраді протікає стеля. Фото

Також іде мова про можливе облаштування у об‘єкті – музею.

"Я поділяю і думку, що Україні потрібен Музей сучасного мистецтва. Тому міська влада сприятиме реалізації такого задуму. Буде це в Гостинному дворі чи в іншій будівлі, стане зрозуміло після експертизи щодо придатності цієї пам’ятки архітектури для повноцінного розгортання такого музею. Зрештою, Гостинний двір може вмістити кілька музейних інституцій, ставши культурним центром Подолу і столиці загалом", – наголосив Кличко. 

Нагадаємо:

  • Місто подаватиме апеляцію щодо повернення назв вулицям, проспекту й провулку - ОАСК ухвалив рішення, за яким проспект Бандери має стати знову Московським.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03