Останні новини

Готівка не проходитиме 14-денну “ізоляцію”: НБУ ввів нові правила обігу грошей

Карантин для грошей послабили, враховуючи рекомендації МОЗ.

Національний банк України зменшує термін зберігання на карантині готівки, отриманої від банків, із 14 до 5 днів. Таке рішення Нацбанк ухвалив, керуючись рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу НБУ.

Читайте також: У податковій роз’яснили нюанси щодо виплати зарплати готівкою з каси

Згідно з оновленими інструкціями Центру контролю та профілактики захворювань від 5 квітня 2021 року, основний шлях зараження людей коронавірусом SARS-CoV-2 – це вплив крапель дихання, що несуть інфекційний вірус.

Ризик зараження людей через контакт із забрудненими поверхнями або предметами, зокрема готівкою, зазвичай вважається низьким. Крім цього, 5-денний термін значно перевищує період виживання коронавірусу на поверхнях (від кількох годин до трьох діб).

На початку пандемії у 2020 році Нацбанк запровадив довготривалу витримку готівки на карантині, щоб максимально убезпечити українців від мінімальної ймовірності поширення коронавірусу через готівку. Банкноти та монети, які надходять до НБУ з обігу, одразу відправляються в окреме сховище на карантин. Упродовж року цей карантин тривав щонайменше 14 днів. 

Як дезинфікують гроші?

Зазначається, що після п'ятиденного карантину здійснюватиметься автоматизоване оброблення банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин. Банкноти, придатні для повернення в обіг, упаковуватимуться в пачки та термоусадкову плівку.

На цьому етапі пачки банкнот у термоусадковій печі піддаються температурному шоку (160 градусів за Цельсієм), що теж сприятиме боротьбі з вірусом і мінімізації ризику зараження.

У Нацбанку все ж рекомендують користуватися онлайн-каналами банківського обслуговування, зокрема мобільними застосунками, за потреби здійснення розрахунків – робити їх безготівково та сплачувати за товари й послуги безконтактно.

Нагадаємо:

  • Українці, які хочуть відкрити власну справу, але не мають на це коштів, зможуть отримати безвідсоткову допомогу від держави на поворотній основі. 
  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05