Останні новини

Готуйте мінімум "соточку": у скільки може обійтися кутя в 2021 році

Традиційно кутя - одна з 12 пісних страв на різдвяному столі

Різдво вже на носі, а отже саме час закупатися інгредієнтами на кутю. Скільки коштує її приготування у столиці, та чи влетить у копієчку крупа, солодощі або мед?

Про це глядачі дізналися у прямому ефірі Kyiv Live від журналістки Каміли Мамедової.

Зазвичай кутю готують з круглого рису, який на київському ринку обійдеться в 25-35 грн. У тарілці може також опинитися пшениця чи перлова крупа - з них страва вийде бюджетніша: по 12-14 грн за кілограм. На ринку продаються також наповнення до куті: сушені яблука(25 гривень) або яблучно-сливовий мікс, що обійдеться киянам у 30-35 грн. На розкладки приходять і за готовою кутею: стакан крупи коштує 8 гривень - найдешевший лот. У 6 грн обійдуться 100 г родзинок до каші, у той час як в магазині викласти за сушений виноград доведеться в двічі більше. За такий же об'єм маку кияни заплатять 10, 12, 15 грн. Екзотична курага цього року вдарить по гаманцю: вона продається в діапазоні від 70 до 150 грн за кг.

Журналістка Каміла Мамедова дізналася, яким продуктам до куті віддають перевагу самі жителі столиці та як вони готуються до Різдва:

"Як завжди, горішки, мак, пшеничку", "Родзинки, курага, перловка, обов'язково мак", - розповіли кияни.

Продавці ж кажуть, що через коронавірус або відсутність грошей, людей на ринку поменшало, але ті, хто приходить, купляють мак, грецький горіх тощо.

За бажання у кутю додають журавлину або цукати, які коштують 20 грн за 100 гр. Тож повноцінна дешева кутя в 2021 році обійдеться гурманам у приблизно 100 грн. Але якщо хочеться делікатесів, то в залежності від наповнення та основи, за страву можна віддати і 150, і 200 грн. Тим часом у магазині можна залишити навіть 300 грн за набір до різдвяної страви.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/o3qZ90aFT1Q" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, здавна на Святвечір та Різдво українки дуже полюбляли ворожити. Молодих дівчат не зупиняло, що свято є релігійним, а церква виступає категорично проти будь-яких спроб дізнатися майбутнє та вважає їх “заграванням” з темними силами.

Вийти в ефір
25.01