Останні новини

Гроші на вакцинацію і інфраструктуру: в яких проєктах Україні допоможе Світовий банк

Глава Мінфіну обговорив майбутню співпрацю з представником Світового банку.

Міністерство фінансів спільно зі Світовим банком в найближчому майбутньому планують запустити п’ять нових спільних проєктів. Теперішня програма співпраці спливає у червні 2021 року.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Читайте також: Хто з українців увійшов до щорічного списку мільярдерів Forbes

На розгляд Ради директорів Світового банку найближчим часом заплановано винести фінансування проєктів “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”, “Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів”, “Київська міська мобільність”, “Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в “Укргідроенерго” та додаткове фінансування проєкту “Доступ до довготермінового фінансування” для Укрексімбанку.

На сьогоднішній день вибірка коштів у межах портфеля Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), порівняно з іншими міжнародними фінансовими організаціями, є найбільшою - станом на 1 січня.2021 р. становила $693,55 млн. і це у 2,3 раза більше, ніж рік тому.

Крім того, міністр фінансів Сергій Марченко обговорив з віцепрезидентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анною Б'єрде можливості збільшення підтримки України на боротьбу з COVID-19 та розвиток транспортної інфраструктури в Україні.

“У цьому році закінчується реалізація двох наших спільних проєктів будівництва доріг. Саме тому ми хотіли б продовжити успішну роботу в цьому напрямку та поговорити про підготовку нового проєкту для Укравтодору”, - додав Марченко.

Строк дії існуючої Стратегії партнерства Світового банку та України 2017-2021 спливає у червні 2021 року. Це означає, що вже час розпочати системну діагностику країни для визначення ключових пріоритетів для наступної чотирирічної Стратегії партнерства.

Нагадаємо:

  • НЕК Укренерго у 2021-му має заробити "чистими" 171,4 млн грн. При цьому обсяг передачі електроенергії включно з імпортом/експортом передбачений на рівні 138,96 млн МВт*год. Відповідний фінансовий план затвердило Міністерство фінансів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04