Останні новини

"І не побутова, і не сфера послуг": комітет з етики та чесної гри розслідує мовний скандал на грі "Львів"-"Колос"

У мережі дехто висловив думку, що у футболі мовне питання недоречне

Комітет з етики та чесної гри розпочав розслідування конфлікту між головним тренером ФК "Львів" Віталієм Шумським та четвертим арбітром матчу з "Колосом" Миколою Кривоносовим. На цій грі головний суддя Віктор Копієвський показав Шумському жовту картку після його прохання до Кривоносова розмовляти українською мовою.

Цю ситуацію в студії Kyiv Live ведучі обговорювали з ініціаторкою мовного законопроєкту Оленою Сотник, депутаткою від ЄС.

Читайте також: 15-річна TikTok-блогерка опинилася в центрі мовного скандалу

Кривоносов розглянув зауваження Шумського, як тиск на суддю. У мережі думки фанів розділилися. Дехто вважає, що справа арбітра - чесно судити матч, а не "теревені на полі". До цього табору долучилися й ті, хто вважає, що українізація набуває загрозливих обертів - мовляв, так скоро й до вболівальників дійдуть. Інші користувачі зауважили, що Кривоносов має понести відповідальність, адже судді також надають послуги, тож слід зважати на букву закону.

Ситуацію прокоментувала й Олена Сотник, депутатка від "Європейської солідарності", що лобіювала мовний закон.

"Я вважаю, що людей краще заохочувати, ніж, як-то кажуть, батогом, а не пряником. Деякі ситуацію будуть викликати дискусії і це нормально, мені б дуже не хотілося, щоб людей ставили у стан поляризації. Ця спортивна ситуація, дійсно, це не сфера послуг, і не побутова. І як у цій сфері регулювати? Так мова тут другорядна, спілкування, якщо воно не відбувається на полі, носить більше побутовий характер. Це задача уповноваженого у таких незрозумілих ситуаціях визначати рекомендацію та політику, доносити її до суспільства", - зазначила політикиня.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AD_4z5FEVPM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Омбудсмен із захисту державної мови, до слова, відреагував.

"Для ухвалення подальшого рішення прошу в двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред'явлення жовтої картки тренеру ФК “Львів” за можливою ознакою мовної дискримінації", - написав Тарас Кремінь до Української асоціації футболу, адже згідно зі статею 34 ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної", українська має обов'язково використовуватися у діяльності спортивних федерацій.

Нагадаємо:

  • 20-річна Таїсія Онацька, що прославилася скандальним відео на Майдані Незалежності, де обрала Росію замість України, розповіла про свою позицію. Дівчина виклала відповідь на запитання Міноборони щодо своїх політичних поглядів. Попри те, що у резонансному ролику між Росією та Україною блогерка обирає РФ, у зверненні вона впевнено називає себе українкою. 
  • Студентка магістратури університету Драгоманова Марія Прошковська публічно попросила відрахувати її із вишу через бездіяльність адміністрації. Справа в тому, що вона обурена ігноруванням висловлювань її викладачки, що впевнено принижує українську мову.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03