Останні новини

І що, тепер дві гривні передруковувати? Учені відтворили реальний образ Ярослава Мудрого. Фото

Проєкцію заповіднику "Софія Київська" подарував меценат

Тривимірну голограму Ярослава Мудрого можна буде невдовзі побачити у заповіднику "Софія Київська". Після піврічних досліджень учені відтворили реальне обличчя київського князя, що відрізняється від хрестоматійного.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на ТСН.

ярослав мудрий.jpg

Скріншот з відео

Читайте також: У столиці покажуть 3D модель Подолу. Відео

Історики та криміналісти взялися за встановлення реального анфасу князя Ярослава Мудрого у межах проєкту "Україна. Повернення своєї історії". Утім із храму Софії Київської останки правителя Київської Русі зникли. Упродовж 6-місячних пошуків дослідники знаходили докази, що образ, знаний зі шкільних підручників, хибний, і створений на кшталт російських царів.

Команда з 30 науковців, серед яких були антропологи та археологи, побували у Ватикані, Росії та Америці, аби відтворити обличчя Ярослава Мудрого. Зображення з фільму перетворили у 3D-проєкцію, єдину на всю Україну. Модель створили данські фахівці на замовлення мецената.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
05.03