Останні новини

“Цього тижня вакцини не буде”: чому в Україні відтягується початок імунізації від коронавірусу

З цього тижня в Україні мала розпочатись вакцинація від коронавірусу, проте розраховувати на вчасний початок кампанії не доводиться

Чекати на обіцяну кампанію з вакцинації в Україні цього тижня не треба. Поставки препаратів затримують обидва виробники. Проте, якщо з AstraZeneca проблеми виникають у багатьох країн Євросоюзу, то про домовленості по Pfizer треба питати в Офісу Президента.

Таку заву зробив колишній радник міністра охорони здоров’я Дмитро Раімов у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live.

Читайте також: Коронавірус у 80% випадків не має симптомів: про що говорять нові дослідження вчених

“На цьому тижні вакцини не буде. Ні Pfizer, ні AstraZeneca, яку ми повинні були отримати для першого етапу вакцинації, ще не поставили в Україну жодної вакцини. І навіть не обіцяють точної дати, коли цей літак приземлиться з необхідною кількістю вакцини. Причина не в українській державі. Причина безпосередньо - в цих компаніях-виробниках”, - зазначив Раімов.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_B-Lh_Uu-8o" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Що стосується AstraZeneca - то на неї, як зазначив екс-радник міністра, чекає весь світ. Європейські країна чи не щодня скаржаться, що виробник невчасно або не в належному обсязі поставляє вакцини. За словами Раімова, у Франції й Італії затримки відбуваються мало не до 30 календарних днів. Через великий попит виробник не встигають виготовляти препарат.

Щодо Pfizer - то тут варто поставити питання Офісу Президента, зазначив політтехнолог, бо країна отримує вакцину через Євросоюз, з яким домовлялись представники Зеленського.

Китайська вакцина наразі не пройшла необхідних стадій перевірки та не довела свою ефективність вище 70% після вакцинації.

“Попередньо можна сказати, що ми отримаємо вакцину, швидше за все, в кінці наступного тижня. Але знову ж таки - все залежить від особистих домовленостей. Тому, якщо президент подзвонить і поквапить - значить буде швидше”, - розповів Раімов.

Нагадаємо: 

  • Раніше у МОЗ заявили, що вакцинація від COVID-19 в Україні почнеться з 15 лютого. Таку інформацію озвучив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. За його словами, орієнтовно у ці дати на територію держави мають надійти перші дози препаратів. На питання, чи є ймовірність, що в лютому вакцини не буде, Ляшко відповів, що це можливо лише через форс-мажорні обставини, наприклад, якщо не відпустять партію, партія потрапить у ДТП, літак не вилетить через негоду тощо.
  • COVID-19 проявляється в організмі людини в залежності від її індивідуальних особливостей, імунітету та стану здоров'я. Проте симптоми можуть відрізнятися суттєво: від задухи до розладів шлунку.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
27.02