Останні новини

“Індійське виробництво не робить AstraZeneca поганою вакциною, головне - ліцензія”, - політолог в ефірі Kyiv Live

Її використовують і в ОАЕ

Те, що AstraZeneca виробляється в Індії не робить її поганою та неякісною вакциною. Головним аспектом є сертифікація та ліцензія, за якою виробляється препарат, а не адреса заводу.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів політолог Тарас Семенюк.

Читайте також: Зеленський розповів, хто першим вакцинуватиметься від COVID-19

Він розповів, що вакцина Pfizer розподілялась в першу чергу між передовими та найбагатшими країнами світу, до числа яких Україна поки що не входить. Він навів приклад ОАЕ, куди другою після Pfizer зайшла вакцина Astrazeneca. Там вона використовується на рівні з Pfizer, а тому українцям немає за що хвилюватись.

“Я не зовсім погоджуюсь з критикою, тому що AstraZeneca є теж якісною вакциною. Немає значення, де виготовлена вакцина. Головне - ліцензія, за якими вона виробляється. Немає значення, де виробляється, має значення сертифікат якості цього продукту”, - запевняє експерт.

В свою чергу політтехнолог Петро Охотін зазначив, що процес закупівлі вакцини в Україну контролювала британська компанія.

“В даному випадку ми бачимо зв'язок між країнами Британської співдружності, такими як Британія і Канада і власне Індією”, - сказав Охотін.

Він пояснив, що провідні країни та компанії виносять виробництва на аутсорс в країни Азії, в тому числі й Індії, оскільки там дешева робоча сила.

Тарас Семенюк пояснив, що те, що Україна отримає AstraZeneca не означає те, що ми гірші. 

“Просто є певна кон'юнктура в світовому порядку: найбагатші країни могли швидше законтрактувати, а ми стали в чергу”, - зазначає політолог.

Що стосується безкоштовної вакцини, то Україна не могла на це розраховувати, оскільки між країнами йшла дуже жорстка боротьба за препарати для свого населення, а в цьому питанні кожен сам за себе.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xsiZ_X7I8XU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
27.02