Останні новини

Їхнє діло: у столиці підлітки "ганяють" порушників ПДР

У Києві група хлопців підлітків організувала рух "Діло пішохода". Вони підходять до автомобілів та проганяють їх з місць, необлаштованих для паркування. У "Ділі" вже 20 добровольців.

Про це повідомляє hromadske.

Фото з  hromadske

Зазвичай підлітки наглядають за Оболонським районом, де їх вже стали впізнавати, але іноді виходять чергувати у центр. Денис, ініціатор групи розказав, що розпочати цей рух змусила ситуація, коли під час прогулянки на нього з його друзями ледь не наїхала автівка: "Ми робимо це, тому що хочемо, аби в Україні був порядок. Щоб під час прогулянки на нас не наїжджали автомобілі". Також вони орієнтувалися на подібну "дорослу" органіцію "ЗупиниЛося", з якою спільно проводили рейди на порушників.

За словами хлопців, водії реагують по-різному. Дехто виправдовується, дехто підлещується й каже, що хлопці молодці, бо роблять добру справу. На таких порушників друзі реагують: "Ми — молодці, а ви — ні". Проте бувають інциденти. що змушують злопців носити з собою сльозогінний газ, а їхніх матерів - переживати. "Водій вийшов і почав битися поліцейським кийком. Це було дуже страшно. Ми стараємося поводитися неагресивно та заспокоїти кермувальника, але не завжди виходить. Іноді, дуже рідко, доводиться застосовувати сльозогінний газ", - розповів Денис hromadske. З цієї ж причини хлопці не сказали своїх прізвищ.

"Я це не підтримую. Але забороняти не можу, йому вже 14 років", - зазначила мати активного підлітка-патрульного Олеся.

Патрульні теж до підлітків ставляться неоднозначно. Дехто не сприймає всерйоз та лається, а ось Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Києва обіцяє, що їм проведуть лекцію про дотримання правил дорожнього руху. 

Нагадаємо, у Києві знайшли зниклого трирічного хлопчика. Він "просто гуляв", поки його шукали патрульні.

Вийти в ефір