Останні новини

“Локдаун не такий руйнівний”: у НБУ спрогнозують, як карантин вплине на економіку

Сценарії пропишуть, відштовхуючись від обмежень у "червоних зонах"

НБУ оприлюднить оновлений макропрогноз після оголошення облікової ставки 15 квітня. Для цього Нацбанк розглядає кілька сценаріїв локдауну - карантину в “червоних зонах”.

Про це розповів глава НБУ Кирило Шевченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: Як пандемія вплинула на ринок праці в Польщі

"Зараз беремо кілька сценаріїв локдауну для розрахунків нашої моделі: в залежності від того, які сценарії вибере уряд, такими і будемо користуватися. Звичайно, в квітневому прогнозі ми врахуємо посилення обмежень через потрапляння області/міста в червону зону карантину. Це ризик, який реалізувався", - сказав він.

Шевченко розповів, що карантинні заходи діють на економіку неоднорідно - майже не впливають на такі галузі економіки як промисловість, сільське господарство, і істотно впливають на сектор послуг, транспорт. Але економіка вже значною мірою адаптувалася до карантинних заходів навіть в секторі послуг.

За його словами, їхній вплив не такий руйнівний, як був у другому кварталі 2020 року, зокрема негативний вплив січневого локдауну цього року на ВВП Нацбанк оцінив в 0,2 п.п., а березневих обмежень ще менше.

Також Кирило Шевченко додав, що НБУ очікує збереження високих світових цін на товари, що переважають в українському експорті, в той час як ціни на енергоносії будуть залишатися відносно стабільними.

Нагадаємо:

  • Україна може орієнтуватися на два транші від Міжнародного валютного фонду. Однак про обсяги кредитів поки що не йдеться.
  • Згідно з даними НБУ, протягом 2014-2020 років Україна перерахувала МВФ 46,3 млн спеціальних прав запозичення (65,74 млн доларів) комісії за невибрані транші, передбачені програмами співпраці (Commitment fee). Сплата Commitment fee передбачена умовами кредитних програм з МВФ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04