Останні новини

“Навіть вагітна дівчина, над якою знущається її хлопець, не розуміє, що вона жертва домашнього насилля”, - співавтор проекту “Мені здається” Віктор Березенко на Kyiv Live

В Україні люди не можуть навіть зізнатися самим собі, що потерпають від тиранів

Торік 743 жертви домашнього насильства звернулись за допомогою з легкими побоями, 141 - з важкими травмами і, на жаль, 74 людини загинули. Нещодавно в Україні запустили онлайн-платформу "Мені здається", куди за допомогою можуть звернутися люди, що потерпають від домашніх тиранів. Організаторами онлайн-щоденника стали фонд "Маша" Маші Єфросиніної та Інститут когнітивного моделювання та товариство Червоного хреста.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Як розпізнати домашнє насильство, що робити, куди звертатись за допомогою

Засновник Інституту когнітивного моделювання Віктор Березенко розповів, що рік тому, коли почалась пандемія, люди почали потребувати більше психологічної підтримки. Тоді в Інституті когнітивного моделювання запустили платформу психологічної допомоги і на неї був дуже високий попит.

Під час пандемії, за статистикою МВС, на 30% зросла кількість випадків домашнього насильства, не тільки в Україні, а й у світі.

“Наша мета - привернути увагу суспільства до цієї проблеми, адже вона більше ніж будь-кому здається. Ми робили презентацію на стадіоні “Олімпійський”. Він вміщує 75 тисяч людей, а в Україні звертаються по допомогу щорічно 1,8-2 млн людей”, - говорить Віктор Березенко.

За його словами, велика кількість людей замовчує проблему та терпить насилля, адже жертви бояться, що їм не допоможуть. Статистика говорить, що ¾ жертв не звертаються по допомогу.

За тиждень з моменту запуску платформи “Мені здається” на ній авторизувались більше 20 000 осіб, більше 200 історій вже опубліковані.

“Була історія одна, декілька днів, як опублікована. Жінка розповіла: я вагітна, мене б’є мій молодий чоловік, включає газ і замикає, щоб я задихалась, агресивно возить в авто. І вона питає: а це і є домашнє насилля?”, - розповідає Віктор.

Він говорить, що перш за все, треба аби людина усвідомила, що до неї дійсно застосовують домашнє насилля і вона є жертвою.

“Навіть коли тобі здається, ти можеш зайти на сайт, почитати історії, впевнитись і що найголовніше - зрозуміти, що ти не один”, - зауважує засновник Інституту когнітивного моделювання.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KUvZjbYCWug" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04