Останні новини

Індекс очікувань бізнесу вперше за рік перевищив знаковий рівень: що на це вплинуло

Покращення очікувань спостерігались в усіх сферах.

У березні бізнес поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на сприятливу зовнішню кон’юнктуру та підвищення внутрішнього попиту. За березень 2021 року індекс очікувань ділової активності становив 51.4 порівняно з 48.8 у лютому. Уперше з лютого минулого року очікування підприємств перевищили рівноважне значення (50 пунктів).

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на повідомлення НБУ.

Читайте також: Страхові компанії можуть запрацювати по-новому: НБУ роз'яснив нюанси

У березні підприємства всіх секторів, залучених до щомісячного опитування, оптимістичніше оцінили результати своєї діяльності. При цьому секторальні індекси підприємств промисловості, торгівлі та сфери послуг перетнули нейтральний рівень.

Підприємства промисловості другий місяць поспіль демонструють найвищі серед інших секторів оцінки власних економічних перспектив: у березні секторальний індекс зріс до 52.3 із 50.3 в лютому. Вони поліпшили свої очікування щодо обсягів виготовлення продукції й нових замовлень, у тому числі експортних

Також повідомляється, що підприємства сфер торгівлі та послуг також поліпшили оцінки своїх економічних результатів: індекси обох секторів зросли у березні до 52.2 у підприємств торгівлі та до 51.4 у підприємств сфери послуг з 49.0 у лютому. 

“Поліпшення очікувань щодо обсягів нових замовлень, товарів для продажу та послуг свідчить про подальше відновлення роботи цих секторів”, - йдеться в повідомленні.

Крім цього, покращилась картина й у сфері будівництва житла. Індекс сектора в березні поліпшився до 40.6 з 35.3 в лютому. 

“Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини і товарів постачальників та поки не очікують на збільшення чисельності своїх працівників”, - додають наостанок.

Нагадаємо:

  • Українці до 1-го липня 2021-го року мають отримати квитанції-повідомлення про необхідність сплатити податок на квартиру або будинок. Вона повинна прийти за адресою прописки, а заплатити треба протягом двох місяців з моменту її отримання.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04